fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Janusz Kaczmarek: Zbigniew Ziobro doskonale odrobił lekcję

Reporter, Witold Rozbicki
Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości w latach 2005–2007 popełnił wiele błędów, które wytknęła mu sejmowa komisja śledcza. Doskonale odrobił lekcję, bo dziś może robić to samo, co wtedy, lecz w majestacie prawa - mówi Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy, szef MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Plus Minus: Pana kariera polityczna była jak jazda na rollercoasterze, najpierw szybko w górę – prokurator krajowy, szef MSWiA – a potem jeszcze szybciej w dół. Dymisja, zatrzymanie przez ABW z powodu przecieku w tzw. afery gruntowej. Zastanawiał się pan, jak do tego doszło?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. W polityce często drobne zdarzenia, o których możemy nawet nie wiedzieć albo nie przywiązujemy do nich wagi, powodują huragan. Taki polityczny efekt motyla. I tak było w tym przypadku. Pewien splot okoliczności – nawet trudno wskazać mi ich początek – spowodował, że zostałem szefem MSWiA, a inny splot zdarzeń spowodował odwołanie mnie z tego stanowiska. W polityce faktycznie szybko zjechałem w dół. Ale ponieważ zawsze uważałem się przede wszystkim za prawnika, to na tym polu nie zaliczyłem porażki. I to jest dla mnie ważne. Nadal uprawiam zawód prawniczy, a jedyne, co mnie dzisiaj łączy z polityką, to adres mojej kancelarii, która tak jak Sejm mieści się przy ulicy...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA