fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jeden strajk, dwie narracje. Nauczyciele w obiektywach TVP i TVN

Szefa ZNP Sławomira Broniarza „Wiadomości” TVP przedstawiają jako polityka opozycji
fragmenty wiadomości tvp1
Prześledziliśmy główne wydania serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej i TVN wyemitowane w przeddzień strajku nauczycieli i z dwóch pierwszych jego dni. Widzowie „Faktów" TVN i „Wiadomości" TVP dostali obraz niemal zupełnie innych wydarzeń.
7 kwietnia, niedziela, dzień przed strajkiem

„Fakty" (19.00) poświęcają protestowi trzy materiały (ok. 40 proc. czasu wydania)

„Wiadomości" (19.30): jeden materiał (ok. 20 proc.)

„Fakty" zaczynają się od krótkiej relacji Pawła Łukasika z Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog. Reporter zaznacza, że rząd zapewne przedstawi propozycje z piątku, które związkowcy odrzucili.

Kolejny materiał przedstawia wyborcze propozycje PiS dla rolników zestawione z żądaniami nauczycieli i przebiegiem negocjacji. Reporter Jakub Sobieniowski zauważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński „nawet słowem nie wspomniał o nauczycielach, ich problemach, zarobkach i groźbie strajku", a „Grzegorz Schetyna nie tylko odnosił się do słów Kaczyńskiego, tu była mowa o nauczycielach". Autor zestawia też wypowiedź Beaty Szydło, która na konwencji w Krakowie powiedziała, że na podwyżki dla nauczycieli pieniędzy w budżecie nie ma, z propozycją dopłat dla rolników złożoną przez prezesa PiS....

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA