fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

USA jak Polska. W czym Kaczyński jest podobny do Trumpa

Szturm na Kapitol
Pogarda dla woli większości, kiedy jest sprzeczna z naszymi preferencjami ideologicznymi, jest taka sama u naszych ulicznych obalaczek rządu i u człowieka-bizona z Kapitolu
Getty Images/AFP/Win McNamee
Wbrew temu, co głoszą i wrogowie, i sympatycy lidera PiS, Donalda Trumpa i Jarosława Kaczyńskiego wiele ważnych kwestii dzieli. Nawet jeśli ten drugi też czasem posuwa się za daleko.

Polska stała się na moment częścią Ameryki. Burzliwy koniec prezydentury Donalda Trumpa relacjonuje się i komentuje z takimi emocjami, jakby to działo się u nas. Jedna i druga strona polskiego sporu mówi o amerykańskich politykach, mając na myśli własnych – przyjaciół i wrogów.

Lider PO Borys Budka jest pewien, że awantura na Kapitolu to efekt polityki nienawiści Trumpa, tej samej, która za sprawą PiS święci triumfy w Polsce. Tygodnik Tomasza Lisa przepowiada nadejście amerykańskiego polityka o „zapędach dyktatorskich", jeszcze straszniejszego niż odchodzący prezydent, z tą samą pasją, z jaką demaskuje domniemany spisek PiS przeciw Krystynie Jandzie. I jedno, i drugie układa się przecież w wielką zmowę przeciw demokracji. Tam i tu.

Kto chce obalić rząd

Rekordy kalizmu biją polskie środowiska lewicowe. Marta Lempart ma pretensje do waszyngtońskiej policji, że nie odparła ataku na Kapitol z większą stanowczością. Wietrzy w tym podtekst rasowy:...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA