fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zaszczepieńcy i odszczepieńcy

Szczepionka, koronawirus
AFP
Jak zachęcić dziś do szczepienia? Można oczywiście powiedzieć, że szczepionka jest dla ludzi mądrych i nie przyjmować jej mogą jedynie głupcy. Ale to brzmi jakoś górnolotnie. Można rzucić hasło: „Szczepcie się chłopaki i dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny", które wcale nie będzie takie wesołe.

Można samemu dać świadectwo, ale nie ma pewności, czy ręka (ze szczepionką) wyciągnięta do zgody nie zostanie odtrącona. A taką wyciągnął pod koniec grudnia szef PSL lekarz Kosinak-Kamysz do doktora, choć nie lekarza (bo nauk prawnych), prezydenta Dudy. Na drodze do porozumienia doktora z doktorem stanął trzeci doktor, tym razem chirurg, do niedawna wicemarszałek Senatu. Zamiast popierać wbicie igły, wolał samemu wbić szpilę. Choć do szczepienia z marszałkiem Grodzkim stanął jak równy z równym.

W ogóle z politykami jest pewien problem. Najgorszymi propagatorami szczepionek byliby ci z ironicznym uśmieszkiem, jak Grzegorz Schetyna, Marcin Horała czy Radosław Fogiel. Im bardziej będą zapewniać, że szczepionki są skuteczne, bezpieczne i konieczne, tym bardziej słuchacze będą wątpić, czy mówią serio. W akcji promocyjnej jak dotąd zupełnie nie sprawdzili się znani aktorzy. Krystyna Janda już szykowała się do zaśpiewania nowej wersji przeboju Reni Jusis „Zaszc...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA