fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Andrzej Halicki: Katastrofalny wizerunek Polski

rp.pl
- Złożyliśmy wotum nieufności wobec rządu PiS, ponieważ Polska stała się krajem niewiarygodnym dla inwestorów - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Andrzej Halicki, poseł PO.

Halicki skomentował doniesienia "Rzeczpospolitej" i radia RMF FM o rekonstrukcji rządu i objęciu teki premiera przez Mateusza Morawieckiego. - Pani premier nie radzi sobie z poszczególnymi sprawami, co potwierdza pomysł z teką premiera dla Morawieckiego. To świadczy również o kryzysie w partii. Mateusz Morawiecki jest spoza ścisłego przywództwa PiS. Pojawia się pytanie, czy ten kryzys nie przerodzi się w następny kryzys w PiS-owskim środowisku? – zastanawiał się.

Pytany o zmiany w poszczególnych resortach, Halicki odpowiedział że złożone przez PO wotum nieufności wobec rządu, było przyczyną katastrofalnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. - Na to składają się źle prowadzone resorty spraw zagranicznych, obrony narodowej, obszar nieustannego konfliktu i rozbrajanie polskiej armii. Ponad trzystu pułkowników, którzy odeszli z armii polskiej powoduje osłabienie Polski. Powinny być dymisje ministra zdrowia i ministra środowiska. Zdymisjonowany powinien być również minister MSWiA Minister Błaszczak. Podsumowując, nie ma takiej dziedziny, w której dzieje się dobrze w tym rządzie – ocenił.

Jednocześnie Halicki zwrócił uwagę, że wniosek o wotum nieufności jest niewygodny dla rządu. - Według mnie, Jarosław Kaczyński wpadł w pułapkę, ponieważ musi mówić o sukcesach rządu jednocześnie zmieniając ministrów i premiera – stwierdził.

 

Halicki skomentował także tweeta premier Beaty Szydło. - Te słowa świadczą o bezsilności i niewykonaniu zadania, którym było poprowadzenie rządu – podkreślił.

Zuzanna Dąbrowska spytała również posła o sprawy związane z Komisją Reprywatyzacyjną. Halicki powiedział, że prezydent stolicy powinna stawić się przed komisją Patryka Jakiego. - Liczyłem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz pojawi się na Komisji Weryfikacyjnej. Przecież te decyzje dotyczą spraw sprzed lat – kwestia jednego lokalu w kamienicy przy ul Noakowskiego 16 w Warszawie powinna być wyjaśniona. Liczba szokujących zdarzeń przy tej aferze jest niepokojąca i trzeba to wyjaśniać. Przypomnijmy, że pani prezydent wstrzymała eksmisję ok 16 tysięcy osób. Według mnie nie można mówić o tym, że za czasów jej kadencji ktokolwiek wylądował na bruku – podkreślił.

Pytany o nową ordynację wyborczą przygotowaną przez PiS, Halicki odpowiedział, że przyszłe prawo zmieni konfigurację dotyczącą podziału mandatów politycznych. - Co do priorytetów społecznych, domeną są komitety obywatelskie i reprezentacje naszych małych ojczyzn. Moim zdaniem ta ordynacja upartyjnia samorząd. PKW mianowana przez większość sejmową jest zagrożeniem - te wybory przestaną być wolne – ocenił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA