fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Borys Budka: Kaczyński powie jak ma być i tak będzie

rp.pl
- Jesteśmy w kontakcie z organizacjami samorządowymi. Chcemy wspólnie wywrzeć presję na prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Borys Budka, poseł PO.

Budka wypowiedział się na temat nowych projektów ustaw PiS oraz o planach opozycji. - Te ustawy są procedowane wbrew konstytucji. Mamy do czynienia z dziwnymi spotkaniami osób ze środowiska partii rządzącej. Według mnie prezes Kaczyński powie, co ma być i tak będzie – ocenił polityk.

- Nie ma żadnych reform, PiS chce robić korekty tylko pod swój interes polityczny. To nie chodzi o żadne reformy, a o to, by zrobić skok na sądy. Wymieni się prezesów na osoby rodzinnie związane z posłami PiS. Oni traktują Polskę w kategorii łupów partyjnych - powiedział Budka.

Poseł wyraził swoją opinie na temat zmian w sądach. - Nie wierzę w sędziów powołanych przez PiS. Jest około sześciuset wolnych miejsc, według mnie Zbigniew Ziobro chce obsadzić je swoimi ludźmi – stwierdził.

Pytany o działania prezydenta Andrzeja Dudy w sprawach reform, Budka stwierdził: - Jesteśmy w kontakcie z organizacjami samorządowymi, które również działają przeciwko partii rządzącej. Chcemy wspólnie wywrzeć presję na prezydenta Andrzeja Dudę. Prezydent przez chwilę udawał, że przez jest strażnikiem konstytucji, teraz niestety już nim nie jest.

 

Budka wypowiedział się również o nowej ordynacji wyborczej. - Musimy patrzeć na to pragmatycznie, nam najbliżej jest poglądowo do Nowoczesnej, ale najlepszą współpracę w sejmikach mamy z PSL. Będziemy prowadzić rozmowy z opozycją na poziomie regionalnym. W Polsce lokalnej jest jasny komunikat – "idziemy razem". Chcemy, żeby Polacy zauważyli, że można zatrzymać dobrą zmianę – zapowiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA