fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Kierwiński: Prezentacja programu PO-KO za kilka dni

Marcin Kierwiński
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- W ciągu kilku najbliższych dni na pewno zobaczycie państwo prezentację pomysłu, całego programu politycznego Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej - powiedział na antenie TOK FM sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

Marcin Kierwiński oświadczył w TOK FM, że prezentacja programu politycznego będzie „początkiem ofensywy, o której mówił jeszcze w grudniu”.

Kierwiński skomentował również działania rządu w sprawie epidemii koronawirusa. - W postępowaniu rządu premiera Morawieckiego po prostu nie widzę logiki - stwierdził.

- To jest logika silniejszego. Jak ktoś miał kilka miesięcy temu mocne plecy, to mógł dostać się i załatwić sobie otwarcie stoków. Dziś te stoki nie wiadomo dlaczego są zamknięte - dodał. - Chyba prościej jest zachować warunki sterylności epidemiologicznej w warunkach otwartego powietrza niż w warunkach pomieszczenia zamkniętego - ocenił.

„Rzeczpospolita” już wcześniej informowała, że niebawem Platforma Obywatelska będzie chciała przedstawić niektóre pomysły z opracowywanych obecnie inicjatyw politycznych i programowych.

"W ostatnich dniach politycy największej formacji opozycyjnej - Koalicji Obywatelskiej - skupili się na kwestiach związanych z pandemią koronawirusa. Dariusz Joński i Michał Szczerba w ubiegłą sobotę ogłosili nowe informacje dotyczące zakupu respiratorów w I fali pandemii i możliwości jakie miał wtedy rząd. KO zaproponowała też powołanie komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić sprawy dotyczące walki z pandemią, a liderzy KO kilkakrotnie wzywali też rząd do otwarcia gospodarki w ścisłym reżimie sanitarnym. KO nie chce dać się zdominować przez tematy, które narzuca Nowogrodzka, zwłaszcza takie które dzielą samą formację, jak kwestia aborcji. To, że na horyzoncie jest propozycja 'nowego ładu' nie robi na naszych rozmówcach większego wrażenia, a politycy opozycji z którymi rozmawialiśmy wskazują na duże kłopoty z realizacją wcześniejszego projektu, czyli Planu Morawieckiego” - pisał Michał Kolanko

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA