fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Schetyna: Kandydaci PiS przeszkadzali strażakom w pracy. My z Trzaskowskim nie jesteśmy kandydatami

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
- Jeżeli kandydaci w wyborach znajdują się na wałach i udają zaangażowanie w obronę przeciwpowodziową to jest to po prostu wyborczy fałsz. Chciałbym, żeby prezes PiS przeprosił wszystkich, m.in. strażaków, którym kandydaci PiS przeszkadzali w pracy - mówił na konferencji prasowej we Wrocławiu lider PO Grzegorz Schetyna.

W czwartek to prezes PiS wzywał Schetynę do przeprosin za słowa "to, co robi PiS w sprawie powodzi, to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo". W piątek jednak przewodniczący PO pojawił się na Podkarpaciu, gdzie razem z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim chcieli - jak tłumaczono - poznać sytuację związaną z podtopieniami w regionie.

Lider PO we Wrocławiu nawiązał swojej piątkowej wizyty w Krośnie, Jaśle i Kazimierzy Wielkiej. - Z Rafałem Trzaskowskim nie jesteśmy kandydatami w tych wyborach - zwrócił uwagę. - Ale byliśmy tam po to, żeby rozmawiać z samorządowcami, jak możemy im pomóc po tym jak powódź się skończy. Bo dzisiaj walka z powodzią to domena służb. To Straż Pożarna zajmuje się skuteczną walką z żywiołem. My dzisiaj musimy myśleć o tym, co będzie później, gdy woda ustąpi a straty zostaną - tłumaczył Schetyna.

Przeprosin domagał się natomiast od prezesa PiS. - Jeżeli kandydaci w wyborach znajdują się na wałach i udają zaangażowanie w obronę przeciwpowodziową to jest to po prostu wyborczy fałsz. Chciałbym, żeby prezes PiS przeprosił wszystkich, m.in. strażaków, którym kandydaci PiS przeszkadzali w pracy - mówił Schetyna, cytowany przez Onet.

- Przebrani w mundury strażackie posłanki i posłowie PiS, konkretnie mówię tu o posłance (Elżbiecie) Kruk, która brała udział w posiedzeniu sztabu, zwiedzała tereny zalewowe - uważam, że to jest klasyczne robienie kampanii. Jeżeli kandydaci znajdują się na wałach, jeżeli udają zaangażowanie w obronę przeciwpowodziową, bronią przed katastrofami, to to jest po prostu wyborczy fałsz - przekonywał lider PO.

Wcześniej swoje spoty wyborcze z udziałem Schetyny oraz Trzaskowskiego na wałach przeciwpowodziowych opublikowała w internecie Joanna Frydrych, kandydatka Koalicji Europejskiej do europarlamentu. Później przeprosiła za nie, przyznając, że popełniła błąd. - Na pewno cele, intencje były szczere w tym wszystkim - zastrzegła jednak.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA