fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Brejza zgłosił policji usiłowanie zabójstwa jego rodziny

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru w pobliżu kamienicy, której mieszka Krzysztof Brejza. Polityk PO zawiadomił policję o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny.

O 1.00 w nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru materiałów budowlanych, zgromadzonych pod budynkiem przy ul. Solankowej w Inowrocławiu. W kamienicy mieszka Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej.

Ogień zauważyła mieszkanka sąsiedniej kamienicy, a pożar ugasił sąsiad Brejzy. Ogień wyrządził jednak poważne szkody. Od temperatury powyginały się rury z gazem i mogło dojść do eksplozji. Od ściany budynku odpadł też spory kawał tynku, a kamienica jest okopcona.

Czytaj więcej: Pożar budynku, w którym mieszka poseł Brejza. Rzecznik PO: Komu się naraził?

Brejza poinformował, że zgłosił sprawę na policję. Jak informuje RMF FM, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o usiłowaniu zabójstwa. Informację tę potwierdziła asp. sztab. Izabella Drobniecka.

- Mieliśmy dwa zgłoszenia, które ze sobą wiążemy. Jedno dotyczyło pożaru toi-toia na szkodę firmy budowlanej w Inowrocławiu przy remontowanej kamienicy. Drugie dotyczy złożonego dzisiaj zawiadomienia przez posła Brejzę odnośnie usiłowania zabójstwa jego rodziny poprzez wywołanie pożaru przy kamienicy, w której mieszka on z rodziną. Pożar miał miejsce w nocy z piątku na sobotę - powiedziała.

- Będzie powołany biegły z dziedziny pożarnictwa, który określi przyczyny pożaru - dodałarzecznik inowrocławskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa Inowrocław. 

Źródło: rp.pl/RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA