fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Siemoniak o Czaputowiczu: Eksperymentalna katastrofa

rp.pl
- Uważam, że Polska bardzo zyskuje na sporze wokół nowelizacji ustawy o IPN, też w tym sensie, że uświadamia opinii publicznej, jaka była prawda - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz nawiązując do sporu o ustawę, która wprowadza karę za przypisywanie narodowi polskiemu - bez oparcia w faktach - zbrodni popełnionych w czasie II wojny światowej. "Lepiej żeby Polska przestała już tak 'zyskiwać'" - skomentował na Twitterze były szef MON Tomasz Siemoniak.

Czaputowicz w czasie konferencji prasowej stwierdził również, że "sukcesem dyplomacji polskiej" jest fakt, iż szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel jednoznacznie stwierdził, iż cała wina za Holokaust spada na Niemcy.

"Lepiej żeby Polska przestała już tak 'zyskiwać'. Ten minister jeszcze gorszy niż poprzednik. Eksperymentalna katastrofa" - ocenił wystąpienie ministra Siemoniak.

Były szef MON nawiązał do słów Jarosława Kaczyńskiego, który - w rozmowie z "Gazetą Polską" - na pytanie o zmianę na stanowisku szefa MSZ (Czaputowicz zastąpił Waszczykowskiego na początku stycznia) stwierdził, iż "kandydatura Jacka Czaputowicza jest pewnym eksperymentem" przyznając, że obecny szef dyplomacji nie był pierwszym kandydatem na to stanowisko (długo mówiło się, że na czele MSZ stanie Krzysztof Szczerski).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA