Platforma Obywatelska

W Warszawie obradowała Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej

PAP
Rządy PiS to trudny czas dla wolności - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna w sobotę podczas Rady Krajowej partii. Zadeklarował, że Platforma zrobi wszystko, żeby wolnością mogły się cieszyć miliony Polaków.

Kliknij, aby odświeżyć

W Warszawie w sobotę przed południem zebrała się Rada Krajowa PO. Ma m.in. powołać zespół, który przygotuje ofertę programową na przyszłoroczne wybory samorządowe. Lider PO Grzegorz Schetyna ma mówić m.in. o zagrożeniach, które wiążą się z rządami PiS.


Również w sobotę w Przysusze na Mazowszu odbędzie się kongres PiS, podczas którego podsumowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia partii, a także przedstawione propozycje tego, co Prawa i Sprawiedliwości na przyszłość.


Rada Krajowa PO to m.in. odpowiedź na zjazd formacji rządzącej. „Bardzo twardo będziemy pokazywać, że zrobimy wszystko, żeby PiS odsunąć od władzy” – mówił szef PO w piątek wieczorem w TVN24.

13:49

Dopóki PiS rządzi Policją i administracją, Polacy nie mogą czuć się bezpiecznie; "armagedonem" dla służby zdrowia będzie ustawa o sieci szpitali; tworzone jest " wojsko weekendowe", czyli obrona terytorialna - przekonywali  politycy Platformy.

Wiceszef PO i b. minister sprawiedliwości Borys Budka krytykował m.in. szefa i wiceszefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i Jarosława Zielińskiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. 

"Dopóki Polską będą rządzić amatorzy, a nie mężowie stanu, amatorzy o twarzy pana Mariusza, pana Zielińskiego, pana Zbyszka, dopóty Polacy nie mogą czuć się bezpieczni. (...). Dopóki polską Policją i administracją będą rządziły osoby chore z nienawiści, dopóty bezpieczeństwo Polaków jest tylko teoretyczne" - powiedział Budka.

13:19

12:57

12:38

12:30

12:17

12:17

12:08

12:01

12:00

11:55

11:37

"Nie pozwolimy na to, żeby Kaczyński, żeby premier Szydło, wyrzucili Polskę z Europy. Nie pozwolimy na to" - oświadczył Schetyna.

11:35

"Trzecim zagrożeniem, które widzimy, to jest odsuwanie, odcinanie Polski od Europy, od wspólnoty europejskiej, to jest cały pomysł na aktywność (PiS) w ciągu ostatnich miesięcy" - powiedział Schetyna.

11:31

Nie pozwolimy, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło wyrzucili Polskę z Europy - powiedział szef PO

11:24

Schetyna: Polakom, którzy nie akceptują tego co się dziś dzieje w kraju mówimy: nie będzie Polski dumnej, podmiotowej, jeśli nie będzie waszego twardego oporu przeciw złym rządom PiS, my będziemy z wami

11:17

"Z niedowierzaniem w ostatnich miesiącach patrzymy na to, co można zrobić z Polską, wolnością, niezależnością, jak można prześladować i upokarzać ludzi, jak można czynić zło i jak można budować z Polski pośmiewisko w Europie, i na świecie" - mówił Schetyna.

"Dzisiaj mamy w Polsce do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą podpalić nasz kraj, doprowadzić do domowej wojny, którzy chcą konfliktu, niechęci, zła, zwycięstwa rządów, które są przeciw, które są agresywnym atakiem na wolność" - podkreślił. "Dlatego mówimy dzisiaj: nie będzie na to zgody" - oświadczył lider PO.

11:13

- Mamy w Polsce do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą doprowadzić do wojny domowej i rządów będących agresywnym atakiem na wolność - mówił Schetyna.

11:06

Lider mazowieckiej PO Andrzej Halicki otwierając posiedzenie Rady, podkreślał, że odbywa się ono w symbolicznym miejscu. „To miejsce, w którym kiedyś, historycznie zatrzymany został pochód totalitaryzmu, miejsce na które patrzyliśmy z lewej strony Warszawy z nadzieją, ale przyszło zniewolenie, taki symboliczny tez podział Europy na tę, która cieszyła się wolnością i tę, która za nią tęskniła” – mówił polityk.

Podkreślił, że zarówno sobotnia Rada Krajowa ja i „najbliższy czas wielkiej pracy” będą właśnie „upomnieniem się o te podstawowe wartości, za którymi tak bardzo kiedyś tęskniliśmy – wartością związane z wolnością, demokracją, praworządnością, czymś co jest naturalnym prawem każdego Europejczyka”.

11:03

"Zawsze byliśmy w Platformie Obywatelskiej gotowi do tego, żeby budować, projektować, żeby pisać nowe inicjatywy, żeby zagospodarowywać naszą polską wolność, żeby robić wszystko, żeby tą wolnością mogły się cieszyć miliony Polaków. Zawsze się nam to udawało" - podkreślił Schetyna. 

Jak dodał, wolność trzeba obronić. "Dzisiaj jest dla niej (wolności) trudny czas, to jest czas, który przynoszą rządy PiS, to jest trudny czas dla wolności" - podkreślił lider PO. "Dlatego jest Platforma Obywatelska, dlatego dzisiaj jesteśmy tutaj" - mówił Schetyna.

10:56

Rządy PiS to trudny czas dla wolności - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna w sobotę podczas Rady Krajowej partii. Zadeklarował, że Platforma zrobi wszystko, żeby wolnością mogły się cieszyć miliony Polaków.

Źródło: rp.pl/PAP

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL