fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Janusz Lewandowski: Bronić polskiej racji stanu przed Jarosławem Kaczyńskim

PAP, Jakub Kaczmarczyk
- Kraj, który był wzorem do naśladowania, kotwicą UE na Wschodzie, stał się krajem specjalnej troski, kłopotem rozszerzającym listę kłopotów Europy - mówił w TVN24 Janusz Lewandowski komentując w TVN24 przyjętą w środę przez Parlament Europejski rezolucję ws. Polski.

Rezolucja odnosi się krytycznie do działań rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy ws. Trybunału Konstytucyjnego, zawiera apel o wprowadzenie w życie rekomendacji Komisji Weneckiej i wzywa Komisję Europejską do zajęcia się sytuacją w Polsce. - To dowód spadania Polski z wzoru dla innych krajów w otchłań niepewności - stwierdził eurodeputowany Platformy.

Lewandowski ubolewał, że w polityce międzynarodowej i w kwestiach ustrojowych Polska jest "zakładnikiem obsesji Jarosława Kaczyńskiego". - Dzisiaj polskiej racji stanu trzeba bronić przed rządem kierowanym z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego - dodał.

Lewandowski podkreślił też, że PO - oskarżana przez PiS na donoszenie na własny kraj - "broni konstytucji przed rządami Beaty Szydło".

Eurodeputowany PO zaapelował też, by "nie lekceważyć głosu Parlamentu Europejskiego". - W ten głos wpisały się rozmaite kolory polityczne, od chadeków, przez liberałów, socjalistów po zielonych. Nagle rząd premier Beaty Szydło został w bardzo złym towarzystwie. Nie wiem czy ją cieszą oklaski ze strony przyjaciół Putina. Mnie cieszyłyby oklaski ze strony przyjaciół polskiej demokracji - podsumował.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA