fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z Powiatowego Urzędu Pracy a dofinansowanie z FGŚP

Pieniądze, koronawirus
Adobe Stock
Pracodawca nie ma prawa do dofinansowania wynagrodzeń pracowników za trzy miesiące, jeśli już otrzymał na nich takie wsparcie. Nie ma znaczenia, że pobrał je za inne trzy miesiące.

- Czy pracodawca, który otrzymał dopłaty do wynagrodzeń pracowników z Powiatowego Urzędu Pracy (dofinansowanie starosty) za okres trzech miesięcy 2020 r. (kwiecień-czerwiec) może wystąpić o dopłaty do pensji tych samych pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowników (Wojewódzki Urząd Pracy), ale za inny trzymiesięczny okres, tj. październik-grudzień 2020 r.? – pyta czytelnik.

Nie.

Jak rozumiem, pytanie dotyczy możliwości uzyskania dofinansowania z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, przyznawanego przez Wojewódzki Urząd Pracy na podstawie art. 15g lub art. 15gg ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. DzU poz. 1842; dalej: tarcza antykryzysowa). Chce się o nie starać przedsiębiorca, który skorzystał z dopłat do wynagrodzeń pracowników przyznawanych przez starostę na podstawie ar...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA