fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Odpisy na fundusz socjalny odmrożone od sierpnia

Adobe Stock
Do końca września firmy muszą przelać resztę odpisów podstawowych i kwoty zwiększeń. Miesiąc później będą musiały przeliczyć i uzupełnić wpłatę.

Powodem jest odmrożenie odpisów socjalnych od 1 sierpnia 2019 r. Do końca roku podstawą do ich naliczenia będzie kwota 3389,90 zł, a nie 3278,14 zł.

Cztery terminy

Corocznie pracodawcy, którzy tworzą zakładowy fundusz świadczeń socjalnych obowiązkowo, muszą analizować jego finanse trzy razy. Najpierw do 31 maja naliczają odpisy podstawowe, aby 75 proc. ich wartości przelać na rachunek zfśs. Do 30 września przekazują resztę tych odpisów oraz dobrowolne zwiększenia. Na koniec – do 31 grudnia – sprawdzają, czy trzeba te kwoty skorygować ze względu na zmianę zakładanego stanu zatrudnienia.

W tym roku dochodzi jeszcze jeden termin – do 31 października pracodawcy będą musieli wyrównać wysokość przekazanej kwoty na odpisy i zwiększenia, przeliczając je od nowej podstawy. Podstawą tą będzie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2019 r. przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej w II półroczu 2014 r. ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystyczneg...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA