fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Szczepienia przeciw grypie finansowane przez pracodawcę

Adobe Stock
Pracodawca może zapewnić nieobowiązkowe szczepienia wszystkim pracownikom. To, czy ich wartość będzie podlegać podatkowi i składkom, zależy m.in. od źródła sfinansowania i rodzaju pracy wykonywanej przez daną osobę.

Zbliżający się okres jesienno-zimowy to czas zwiększonej zapadalności na grypę. W tym roku dodatkowo nakłada się na to pandemia COVID-19. Z tego powodu znaczna część pracowników, z których wielu ciągle pracuje zdalnie, obawia się zachorowania. Kontakty z innymi osobami, zarówno w biurze, jak i w trakcie dojazdu do pracy, zwiększające ekspozycję na zachorowanie, dają uzasadnienie do tych obaw. Wychodząc im naprzeciw coraz większa liczba pracodawców decyduje się na zaoferowanie załodze sfinansowania szczepień ochronnych, w szczególności przeciwko grypie.

Liczby mówią za siebie

Dofinansowanie szczepień ochronnych może być postrzegane jako dodatkowy, pozapłacowy benefit dla pracownika, stanowiący również uzupełnienie prywatnych pakietów medycznych, które często są oferowane przez pracodawców. Mogłoby się wydawać, że sfinansowanie dodatkowych szczepień to wyłącznie dodatkowy koszt dla pracodawcy. Jednak rachunek ekonomiczny nie jest tak oczywisty....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA