fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus - tarcza antykryzysowa 4.0: dopłaty do pensji dłużej niż planowano

Adobe Stock
Tarcza 4.0 nie określa, do kiedy można korzystać z nowej formy dofinansowań do wynagrodzeń pracowników nieobjętych przestojem lub obniżonym wymiarem czasu pracy.

Luka w prawie czy celowe wydłużenie okresu pomocy dla przedsiębiorców? Tylko część przepisów dotyczących dofinansowań do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych utraci moc pod koniec września. Nie wiadomo, co z pozostałymi. Wojewódzkie urzędy pracy rozkładają ręce.

Dotychczasowe zasady

Jednym ze sztandarowych pomysłów pomocy przedsiębiorcom w okresie pandemii było dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników. Mogą się o nie ubiegać m.in. firmy odnotowujące znaczny spadek obrotów (co najmniej 15 lub 20 proc., w zależności od przyjętego współczynnika). Do niedawna warunkiem przyznania takiego wsparcia było objęcie pracowników obniżonym wymiarem czasu pracy (maks. o 20 proc.) lub przestojem. To z kolei wymagało zawarcia porozumienia ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami pracowników (art. 15g ustawy o COVID-19). Pomoc obejmuje maksymalnie trzy pełne miesiące kalendarzowe.

Czytaj także:

Tarcza 4.0: dotacja do pensji b...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA