fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Płace

Czy urzędnik o długoletnim stażu nie zasługuje na nagrodę jubileuszową?

123RF
Czy urzędnik o długoletnim stażu nie zasługuje na nagrodę jubileuszową? Maksymalny czas pracy uprawniający do nagrody, to 45 lat.

Zwracam się (...) o publikację na łamach gazety informacji o przykrej dla długoletnich pracowników luki w naszym ustawodawstwie. W art. 38 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008r o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2016r poz.902) regulującej przysługującą pracownikom nagrodę jubileuszową, okres ten kończy się na 45 latach pracy.

Po wydłużeniu wieku emerytalnego z dniem 1 stycznia 2013 r. nie wprowadzono zmian w innych ustawach, między innymi w ustawie o pracownikach samorządowych.

Wydłużony wiek emerytalny spowodował, że wielu pracowników osiągnie 50 lat pracy. W moim przepadku po ostatniej zmianie ustawy wiek emerytalny osiągnę z chwilą wejścia ustawy (będę miał 66 lat) i oczywiście zamierzam pracować dłużej. Natomiast 50 lat pracy będę miał 27 października 2017 r. Paradoksem jest fakt, że po 45 latach pracy zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, otrzyma się nagrodę jubileuszową a po 50 latach już nie. Aktualne skrócenie wieku emerytalnego również nie skorygowało tego błędu, który pozbawi mnie i wielu innych pracowników pracujących tak długo i obecnie zachęcanych do dalszej pracy, należnej nam nagrody jubileuszowej.

(nazwisko do wiadomości redakcji)

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA