fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obniżka płacy uzasadniona PPK jest ryzykowna

PPK
Adobe Stock
Nałożenie obowiązku tworzenia PPK na podmiot zatrudniający nie może stanowić uzasadnionej przyczyny wypowiedzenia pracownikowi warunków płacy. Pracodawca może nie obronić w sądzie takiego wypowiedzenia.

Doszliśmy do finiszu wdrożenia systemu pracowniczych planów kapitałowych (dalej: PPK). W ostatnich tygodniach zobowiązane do tego były jednostki sektora finansów publicznych oraz najmniejsze podmioty zatrudniające. PPK stały się faktem i nawet jeśli trudno nazwać to, co się stało, sukcesem, to stały się one standardowym świadczeniem zapewnianym przez większość pracodawców. Trochę jak zakładowy fundusz świadczeń socjalnych czy odprawy emerytalne.

Czytaj także: Mateusz Rzemek: Plany z tłustych czasów dobiją firmy

W związku z powyższym należy się spodziewać, że wraz z upowszechnieniem się systemu PPK powstawać będzie coraz więcej zagadnień praktycznych z tym związanych, w tym na gruncie relacji PPK z prawem pracy.

Bez entuzjazmu

Jednym z takich bardzo istotnych tematów jest niewątpliwie fakt, że wdrożenie PPK stanowi dla każdego pracodawcy nowy koszt do ponoszenia pod względem ekonomicznym, do którego do tej pory nie był zobowiązany. Z punktu widz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA