Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu: Relacja z ostatniego dnia

Skończyły się igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Klasyfikację medalową igrzysk wygrali Norwegowie, zdobywając 39 medali. Polacy są na 20. miejscu.

Aktualizacja: 25.02.2018 13:33 Publikacja: 25.02.2018 05:58

14.00

Po oficjalnych przemówieniach, na stadionie w Pjongczagu rozpoczął się występ popularnego zespołu k-popowego, a następnie na środek wyszli sportowcy, którzy zaczęli wspólne tańce.

To już koniec olimpijskiego święta. I my dziękujemy naszym Czytelnikom za towarzyszenie nam przez ostatnie dwa tygodnie i śledzenie naszej relacji.

13.10

Stały element uroczystości zamknięcia igrzysk - hymn Grecji i hymn olimpijski.

13.00

Rozpoczyna się występ południowokoreańskiej piosenkarki CL i zespołu k-popowego

12.45

Podczas uroczystości zakończenia igrzysk, odbywa się ceremonia dekoracji w narciarstwie klasycznym 30 km kobiet i 50 km mężczyzn.

12.40

Rozpoczyna się część uroczystości pod nazwą "Podróż do zapamiętania" - widowiskowy pokaz filmowo-muzyczny

12.17

Na płytę stadionu wychodzą zawodnicy niosący flagi państwowe. A za nimi - zawodnicy.

12.10

Po odśpiewaniu południowokoreańskiego hymnu przy dźwiękach marimby, wystąpił 13-letni gitarzysta z zespołem rockowym

12.00

Zaczęły się uroczystości zakończenia zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

9.23

Polacy z 1 złotym i 1 brązowym medalem zajęli 20. miejsce. W sumie w Pjongczangu medale zdobyli sportowcy z 28 państw.

9.09

Klasyfikację medalową igrzysk wygrali Norwegowie, zdobywając 39 medali (14 złotych, 14 srebrnych, 11 brązowych). O zwycięstwie Norwegów zadecydowało złoto Marit Bjoergen w biegu na 30 km. Nigdy przedtem żaden kraj nie zdobył tylu medali na zimowych igrzyskach

Na drugim miejscu są Niemcy - 31 medali (14-10-7).

Trzecie miejsce zajęła Kanada - 29 medali (11-8-10)

8.51

Podczas zamknięcia igrzysk olimpijskich nie będzie rosyjskiej flagi. MKOl uznał, że Rosja na to nie zasłużyła.

MKOL zadecydował, że jeśli nie będzie żadnych dalszych dopingowych wpadek, to wykluczenie rosyjskiego komitetu olimpijskiego zostanie zniesione.

8.43

Justyna Kowalczyk była 14, ze stratą 5.04,2 do zwyciężczyni

8.37

W biegu narciarskim na 30 km techniką klasyczną zwycięża Marit Bjoergen. Jest najbardziej utytułowanym sportowcem igrzysk zimowych, to jej ósme mistrzostwo olimpijskie i piętnasty medal.

Druga była Finka Krista Parmakoski, a trzecia Stina Nilsson.

7.57

Rosjanie zdobywają zloty medal w hokeju na lodzie. Pokonali Niemców 4:3

Olimpijczycy z Rosji pokonali Niemcy 4:3 po dogrywce. Zwycięską bramkę strzelił w 70. minucie Kiriłł Kaprizow. To pierwsze zwycięstwo Rosjan w igrzyskach od 26 lat.

W sobotę brązowy medal wywalczyli Kanadyjczycy. Wygrali z Czechami 6:4.

7.15

Rozpoczął się bieg narciarski 30 km techniką klasyczną - trzymamy kciuki za Justynę Kowalczyk

05.10

Hokej na lodzie -  początek finału Olimpijczycy z Rosji - Niemcy

4.10

Bobsleje:  złoty medal dla Niemców, Polacy na 13. miejscu

Zwycięska ekipa to Francesco Friedrich, Candy Bauer, Martin Grothkopp, Thorsten Margis (48,54/49,01/48,76/49,54) 3.15,85

Po srebro sięgnęła druga niemiecka osada z pilotem Nico Waltherem ex aequo z Yunjong Won z Korei Płd.

Polska, którą reprezentowali Mateusz Luty, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski i Arnold Zdebiak, zajęła 13 miejsce. To najlepszy wynik naszej załogi w historii igrzysk.

3.30

Złoty medal w curlingu zdobyły Szwedki. W finale Szwecja pokonała Koreę Płd. 8:3. W sobotę w meczu o brązowy medal Japonki pokonały Brytyjki 5:3.

Program na niedzielę

01.05 - Curling - finał kobiet: Korea Płd. - Szwecja

01.30 - Bobsleje - czwórki - 3. i 4. ślizg (startują (Mateusz Luty, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski, Arnold Zdebiak)

01.30 - Łyżwiarstwo figurowe -  pokazy mistrzów

05.10 - Hokej na lodzie -  finał mężczyzn: Olimpijczycy z Rosji - Niemcy

07.15 - Biegi narciarskie -  30 km techniką klasyczną  (startuje Justyna Kowalczyk)