fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pjongczang 2018

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu: Relacja z czwartego dnia

AFP
W poniedziałek w Pjongczangu o medale walczyli m.in. biatloniści i biatlonistki.

Klasyfikacja medalowa:

16:03

Reprezentantka Norwegii Maren Lundby zdobyła złoty medal w konkursie skoków narciarskich kobiet na skoczni normalnej. Srebro dla Niemki Kathariny Althaus, brąz dla Japonki Sary Takanashi

14:52

Holenderka Ireen Wust zdobyła złoty medal w wyścigu na 1500 km łyżwiarek szybkich i została najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii igrzysk. Drugie miejsce zajęła Miho Takagi z Japonii, trzecie - Marrit Leenstra z Holandii. Natalia Czerwonka była dziewiąta, Katarzyna Bachleda-Curuś - 13, Luiza Złotkowska - 17.  

14:25

Kanadyjczyk Mikael Kingsbury mistrzem olimpijskim w jeździe po muldach. Drugie miejsce dla Matta Grahama z Australii, trzecie - dla Daichi Hary z Japonii. 

14:08

W rywalizacji par mieszanych w curlingu w finale z Kanadą zmierzy się Szwajcaria. Szwajcarzy wygrali w półfinale z Olimpijczykami z Rosji 7:5.

 

13:41

Złoto dla Martina Fourcade'a! Francuz obronił zdobyty w Soczi tytuł mistrza olimpijskiego w biegu pościgowym na 12,5 km stając się pierwszym sportowcem w historii, który tego dokonał. Srebrny medal zdobył Sebastian Samuelsson, a brązowy - Niemiec Benedikt Doll. Grzegorz Guzik był 56.

13:32

W pierwszym ślizgu polskie saneczkarki nie zaimponowały - Natalia Wojtuściszyn osiągnęła 29 czas (przedostatnie miejsce) a Ewa Kuls-Kusyk - 20.

13:09

Trwa rywalizacja biatlonistów w biegu pościgowym na 12,5 km.

12:31

Na torze saneczkarskim serie treningowe saneczkarek. Można zobaczyć w jakiej formie są Polki - Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk.

11:55

Kolejne złoto dla Niemców! Laura Dahlmeier wygrywa rywalizację w biatlonie, w biegu pościgowym. Srebro zdobyła Słowenka Anastasiya Kuzmina, a brąz Francuzka Anais Bescond. Polki? Weronika Nowakowska zajęła 30 miejsce, Krystyna Guzik - 36, Monika Hojnisz - 43, Magdalena Gwizdoń - 49.

 

11:46

Obraził Koreańczyków chwaląc Japończyków - ciekawa historia z igrzyskami w tle.

11:35

Trwa walka o medale w biatlonie, w biegu pościgowym kobiet. Rywalizację utrudniają warunki pogodowe - silny, zimny wiatr staje się powoli symbolem igrzysk w Pjongczangu.

11:03

Szwajcarki pokonały Japonki 3:1 w olimpijskim turnieju hokeistek i awansowały do ćwierćfinału.

10:35

Odbyły się sesje treningowe w skeletonie kobiet i mężczyzn. 

9:39

W drugiej serii treningowej polscy saneczkarze - Chmielewski i Kowalewski - zajęli ostatnie, 20 miejsce.

9:31

Kanadyjska łyżwiarka Meagan Duhamel adoptowała już drugiego psa z koreańskiej hodowli, ratując go od przerobienia na zupę. Duhamel apeluje do swoich kolegów, by każdy z nich zaadoptował choć jedno zwierzę.

8:57

W serii treningowej dwójek saneczkarzy polska para Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski osiągnęła czternasty wynik.

7:50

Siedemnastoletnia, debiutująca na igrzyskach  Amerykanka Chloe Kim wygrała kwalifikacje w halfpipie.

Walka o medale odbędzie się we wtorek między 12 zawodniczkami. Oprócz Kim wystartują jeszcze 3 Amerykanki (Maddie Mastro - 4. w kwalifikacjach, Kelly Clark  i Arielle Gold - 11. i 12.), dwie Chinki: Jiayu Liu (2.) i Xuetong Cai (6.), Japonki Haruna Matsumoto (3.) i Sena Tomita (7.), Hiszpanka Queralt Castellet (5.), Australijka Emily Arthur (8.) oraz dwie Francuzki - Sophie Rodriguez i Mirabelle Thovex - 9. i 10. w kwalifikacjach.

5:57

Slopestyle za nami - czas na halfpipe. Rozpoczęły się kwalifikacje w rywalizacji kobiet.

5:19

Zakończyła się też rywalizacja snowboardzistek w slopestyle'u. Złoto wywalczyła Jamie Anderson z USA, srebro Laurie Blouine z Kanady, brąz Enni Rukajvari z Finlandii.

 

5:14

Rywalizacja drużynowa łyżwiarzy figurowych za nami. Złoto dla Kanady, srebro dla Olimpijczyków z Rosji, brąz dla USA.

4:57

Warto odnotować, że w trakcie rywalizacji łyżwiarzy figurowych Mirai Nagasu została pierwszą Amerykanką, która wykonała potrójnego Axla. Jest jednocześnie dopiero trzecią kobietą w historii igrzysk, która w trakcie rywalizacji o olimpijskie medale poprawnie wykonała tę figurę.

 

4:42

Silny wiatr doprowadził również do opóźnienia rywalizacji kobiet w slopestyle'u. Ostatecznie - mimo iż silne podmuchy wiatru wciąż były odczuwalne - zawodniczki stanęły do rywalizacji.

4:36

A o medale walczą łyżwiarze figurowi. W finale rywalizacji drużynowej obserwujemy Japończyków, Włochów, Amerykanów, Kanadyjczyków i Olimpijczyków z Rosji.

 

4:35

Kolejne zawody przełożone ze względu na silny wiatr. Slalom gigant kobiet odbędzie się w czwartek.

4:32

Poznaliśmy pierwszego finalistę w rywalizacji par mieszanych w curlingu. To Kanada, która w półfinale wygrała z Norwegią 8:4.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA