Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu: Relacja z szóstego dnia

Fatalna pogoda i silne wiatry powodowały odwoływanie kolejnych zawodów. W środę udało się rozdać tylko cztery komplety medali - planowano sześć.

Aktualizacja: 14.02.2018 13:09 Publikacja: 14.02.2018 06:38

KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY ODŚWIEŻYĆ RELACJĘ

15.10

Na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej umocnili się Niemcy. W środę wywalczyli kolejne dwa złote medale i mają już ich na swoim koncie łącznie siedem. Dziś, z powodu pogody, udało się rozegrać tylko cztery finały, z zaplanowanych sześciu.

15.00

Kamil Stoch na trzech środowych treningach plasował się w pierwszej trójce. W pierwszej serii przegrał tylko z Stephanem Leyhe. W drugiej i trzeciej dalej od Polaka skakali Norwegowie Robert Johansson i Johann Andre Forfang.

Z pozostałych Polaków najlepiej spisał się Dawid Kubacki - na kolejnych treningach było odpowiednio: piąty, siódmy i ósmy. Pozostali reprezentanci Polski tylko raz plasowali się w czołowej dziesiątce (6. w pierwszej serii Stefan Hula i 9. Maciej Kot), lub - jak Piotr Żyła - oddawali nieudane skoki (kolejno 32. miejsce, 22. i 36.).

Trzy kolejne treningi odbędą się w czwartek. Początek o godzinie 12:00. Dzień później odbędą się kwalifikacje.

14.30

Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt powtórzyli sukces z Soczi i wygrali rywalizację dwójek saneczkarskich.

Srebro wywalczyli Austriacy Peter Penz i Georg Fischler, a brąz druga niemiecka para - Toni Eggert i Sascha Benecken.

Polska dwójka w składzie Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła 12. miejsce

13.50

Wyniki po drugim treningu:

13.00

Trwa trening skoczków na dużej skoczni. Po pierwszym treningu pierwszy jest Niemiec Stephan Leyhe. Drugi - Kamil Stoch. Kubacki - 5., Hula - 6. i Kot - 9.

12.20

W tym samym wyścigu najlepsza Polka Natalia Czerwonka zajęła 12. miejsce, tracąc do zwyciężczyni  2,21 s., a Karolina Bosiek 29. (- 4,97 s.)

12.15

Łyżwiarstwo szybkie: Holenderka Jorien ter Mors i dwie Japonki - Nao Kodaira i Miho Takagi stanęły na podium po wyścigu na 1000 m .

10.47

Kombinacja norweska: po udanym skoku Austriak Rehrl pobiegł jednak słabo i stracł miejsce na podium. Kombinację norweską mężczyzn wygrał Niemiec Eric Frenzel, przed Japończykiem Akito Watabe i Austriakiem Lukasem Klapferem. Najlepszy Polak, Paweł Słowiok, zajął 22. miejsce.

9.45

Po konkursie skoków do kombinacji norweskiej prowadzi Austriak Franz-Josef Rehrl (112 m,130,6 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Norweg Jarla Magnus Riiber 111 m (126,9 pkt), trzeci jest lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Akito Watabe (105,5 m, 123,7 pkt). Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak zajmuje 20 miejsce (97 m, 96,8 pkt).

8.57

Biatlonowy bieg kobiet na 15 km został przełożony na czwartek. Ma się rozpocząć o 9.15, startują Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska

8.07

Po pięciu dniach igrzysk klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:

8.00

Silny wiatr utrudnia również pracę dziennikarzom. Z powodu wichury musieli opuścić namioty prasowe w Gangneung, gdzie na lodowiskach rywalizują łyżwiarze figurowi i panczeniści.

6.35

Opóźniony konkurs skoków w kombinacji norweskiej. Opóźnienie spowodowane jest silnym wiatrem - nie wiadomo, kiedy rozpocznie się seria próbna.

4.40

Amerykanin Shaun White po raz trzeci sięgnął po tytuł mistrza olimpijskiego w halfpipie.

4.00

Slalom kobiet został przełożony na piątek.

Dzisiejsze starty Polaków:

Narciarstwo alpejskie

02.15 1. przejazd slalomu, K (Maryna Gąsienica-Daniel)

05.45 2. przejazd slalomu, K (ew. Maryna Gąsienica-Daniel)

Kombinacja norweska

07.00 skoki na obiekcie normalnym (Szczepan Kupczak, Adam Cieślar,
Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)

09.45 bieg 10 km (Szczepan Kupczak, Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)

Łyżwiarstwo szybkie

11.00 1000 m, K (Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka)

Biatlon

12.05 bieg indywidualny na 15 km, K (Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń,
Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska)

Saneczkarstwo

12.20 dwójki (Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski)

Skoki narciarskie

12.00 skocznia duża, treningi (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula,
Piotr Żyła, Dawid Kubacki)

Igrzyska w Paryżu w mętnej wodzie. Sekwana wciąż jest brudna
Paryż przed igrzyskami olimpijskimi pozbywa się bezdomnych? Aktywiści oburzeni
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
Pomruk rewolucji. Mistrzowie z Paryża po raz pierwszy dostaną pieniądze za złoto