fbTrack

Pjongczang 2018

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu: Relacja z dziewiątego dnia

AFP
Kamil Stoch zdobył trzeci tytuł mistrza olimpijskiego. Wywalczył złoto w konkursie na dużej skoczni. Swój 13. olimpijski krążek zdobyła Norweżka Marit Bjoergen.

Kliknij, aby odświeżyć

15.50

15.42

15.40

Kamil Stoch dzisiejszym zwycięstwem w Pjongczangu dołączył do elitarnego klubu najwybitniejszych polskich sportowców - posiadaczy trzech złotych medali olimpijskich. Są w nim już Irena Szewińska i Robert Korzeniowski.

§15.32

Hokej: Olimpijczycy z Rosji pokonali USA 4:0.

15.25

Dawid Kubacki, 5. po pierwszej serii, ostatecznie uplasował się na 10. pozycji. Stefan Hula - na 15, a Maciej Kot jest 19.

15.20

Srebrny medal na dużej skoczni zdobył mistrz ze skoczni normalnej Niemiec Andreas Wellinger, tracąc do Stocha 3,4 pkt., a brązowy - Norweg Robert Johansson.

15.12

To trzecie olimpijskie złoto Kamila Stocha. Podczas igrzysk w Soczi w 2014 zwyciężył w konkursach i na normalnej, i na dużej skoczni.

15.11

Stoch ze złotym medalem. 136 metrów.To pierwszy i jak dotąd jedyny medal Polaków na ZIO w Pjongczangu.

15.10

Haebocsk spada z podium.

15.08

Niemiec Andreas Wellinger - 146 m. Noty 19,5 pkt zapewniają mu medal

15.05

Dawid Kubacki - słabo - 126 m. Grozi mu wypadnięcie z 1. dziesiątki. Kubacki na 6. pozycji.

14:56

Identyczną odległość uzyskał Stefan Hula - 129.5 m.

14:22

Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii! Polak ma 3,4 pkt przewagi nad Hayboeckiem.

14:13

Drugi w klasyfikacji po swoim skoku jest Dawid Kubacki. Odległość jego skoku to 134.5 m.

14:10

Niezły wynik Stefana Huli. Polak skoczył 131,5 m.

14:04

128 metrów skoczył Maciej Kot.

13:30

Rozpoczął się konkurs na skoczni dużej. Liczymy na medale polskich zawodników.

13:10

Polska sztafeta kobieca przybiegła do mety na 10. miejscu. Wygrały Norweżki przed Szwedkami i Rosjankami w barwach neutralnych.

Relacja z Pjongczangu Krzysztofa Rawy

12:50

Monika Hojnisz była bezbłędna w biatlonowym biegu ze startu wspólnego na dystansie 12,5 km. To jednak za mało. Polka ukończyła rywalizację na 15. pozycji.

Złoto zdobyła Słowaczka Anastasiya Kuzmina. Drugie miejsce zajęła Białorusinka Daria Domraczewa, a trzecie Norweżka Tiril Eckhoff.

11:43

Początki romansu igrzysk olimpijskich ze snowboardem nie zapowiadały tak wielkiej miłości. Wydawało się, że po pierwszej randce w Nagano w 1998 r. może dojść do szybkiego rozstania. Ani bowiem snowboard nie pokochał igrzysk, ani vice versa.

O snowboardzie na igrzyskach w nowym "Plusie Minusie" pisze Piotr Żelazny.

11:40

Norweskie biegaczki wygrały sztafetę. Polski zajęły 10. miejsce.

Siódmy złoty medal olimpijski zdobyła Marit Bjoergen.

Srebro: Szwecja, Brąz: Olimpijczycy z Rosji

11:30

Biatlonistka Weronika Nowakowska odpowiedziała na komentarze mówiące o tym, że polscy sportowcy pojechali do Pjongczangu na wycieczkę.

Jest alpejska sensacja – Czeszka Ester Ledecka została mistrzynią olimpijską w supergigancie. Lindsey Vonn – dopiero szósta.

10:15

Mistrz nazywa się Yun Sung-bin i jest Koreańczykiem, ale wszyscy odkryli, że w skeletonie startują tygrysy, niedźwiedzie, bohaterowie kreskówek i komiksów. I najlepszy jest Iron Man

07:43

Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę w spotkaniu hokeistów Czechy - Kanada. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 3:2.

07:25

06:51

W konkurencji slopestyle w narciarstwie dowolnym triumfowała Szwajcarka Sarah Hoefflin. Medal zdobyła również jej reprezentacyjna koleżanka Mathilde Gremaud. Na najniższym stopniu podium stanęła Brytyjka Isabel Atkin.

06:30

Rywalizację solistów w łyżwiarstwie figurowym wygrał Japończyk Yuzuru Hanyu. Srebro dla jego rodaka Shoma Uno, brąz dla Hiszpana Javiera Fernandeza

05:15

Polka Maryna Gąsienica-Daniel supergigant zakończyła na 26. miejscu.

04:45

Medalistki w supergigancie kobiet:

złoto - Ester Ledecka - Czechy
srebro - Anna Veith - Austria
brąz - Tina Weirather - Liechtenstein

04:12

W Pjongczangu dziś panują trudne warunki pogodowe. Organizatorzy postanowili przełożyć o godzinę rywalizację kobiet w alpejskim supergigancie

Źródło: rp.pl