fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pjongczang 2018

Dobra forma polskich skoczków na treningu w Pjongczang

Kamil Stoch wygrał jedną z serii treningowych
AFP
Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Niemiec Andreas Wellinger okazali się najlepsi w trzech seriach treningowych na skoczni normalnej w Pjongczangu.

Polacy na treningu zaprezentowali znakomitą formę. Pierwszą serię wygrał Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 107 metrów wyprzedził Kamila Stocha i Niemca Markusa Eisenbichlera. W pierwszej dziesiątce z Polaków uplasował się jeszcze Maciej Kot - był siódmy.

Jeszcze lepiej biało-czerwoni zaprezentowali się w drugiej serii. Tym razem wygrał ją Stoch, osiągając dystans 108,5 metra. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi wyprzedził Austriaka Manuela Fettnera i Kubackiego, ale tym razem w pierwszej dziesiątce było aż czterech Polaków - także Kot i Stefan Hula.

Trzecią serię wygrał Andreas Wellinger, po najdalszym skoku całego treningu. Niemiec wylądował na 110,5 m. Wyprzedził Hulę i Stocha, dziewiąty był Kubacki.

Kolejny trening na mniejszym z olimpijskich obiektów został zaplanowany na godz. 11.00 polskiego czasu, jednak Polacy nie wezmą w nim udziału. W pierwszym treningu nie wystąpili za to Norwegowie.

Kwalifikacje do pierwszego olimpijskiego konkursu rozpoczną się w czwartek 8 lutego o godz. 13.30 polskiego czasu. Konkurs indywidualny na skoczni normalnej odbędzie się w dwa dni później.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA