Węgrzy odpadli z Mistrzostw Świata

Reprezentacja Węgier przegrała po emocjonującym starciu z Francją 35:32. Z turniejem pożegnali się też Katarczycy, którzy ulegli Szwedom 23:35.

Publikacja: 28.01.2021 09:42

Węgrzy w starciu z Francuzami nie byli faworytami, ale zaczęli znakomicie i dzięki świetnej obronie po 9 minutach prowadzili 6:1, a po kolejnych czterech 9:3. Niestety potem przez dobrych osiem minut Węgrzy nie potrafili zdobyć bramki, dzięki czemu Francuzi zdołali zniwelować straty.

W samej końcówce pierwszej połowy Francja przegrywała już tylko jedną bramką, ale trafienie lidera Węgrów Mate Lekaia w ostatniej minucie sprawiło, że do szatni Węgrzy zeszli prowadząc 14:12.

Druga połowa zaczęła się od wyrównanej gry, choć Francuzi stopniowo zyskiwali przewagę i po dziesięciu minutach po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie po trafieniu Valentina Porte'a.

Francuzi jednak zdołali odskoczyć na dwie bramki i cały czas zdawali się kontrolować sytuację. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzili 27:25, a Węgrzy mieli kłopoty ze zdobywaniem bramek. W ostatniej minucie jednak doszło do remisu 30:30. Francuzi mieli jeszcze rzut wolny, ale Roland Mikler wybronił piłkę i czekała nas dogrywka. Kiedy w 58. minucie było 30:27 dla Francuzów, nikt nie brał pod uwagę takiego scenariusza. Dogrywka należała już jednak zdecydowanie do Francuzów, którzy świetnie bronili i ostatecznie wygrali to spotkanie 35:32, awansując do strefy medalowej.

Francja - Węgry 35:23 (12:14, 30:30)

Szwecja - Katar 35:23 (14:10)

Hiszpania - Norwegia 31:26 (21:15)

Dania - Egipt: 39:38 dwie dogrywki i karne (16:13, 28:28, 34:34, 35:35)