fbTrack

Piłka ręczna

Łomża VIVE Kielce błyszczy w Lidze Mistrzów

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali z Vardarem Skopje 33:29 i zrobili kolejny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału. Łomża VIVE Kielce na półmetku rozgrywek jest liderem grupy.

Półmetek rywalizacji to bardziej figura retoryczna niż twardy fakt. Mistrzowie Polski rozegrali połowę meczów fazy grupowej, ale pandemia koronawirusa tak podziurawiła terminarz, że w grupie kielczan jest aż siedem zaległych spotkań.

Łomża VIVE w siedmiu kolejkach odniosła pięć zwycięstw. Zawodnicy Dujszebajewa na tarczy wrócili z Flensburga (30:31), przytrafił im się też remis w Porto (32:32). Najważniejszym sukcesem kielczan było pokonanie Paris Saint-Germain HB (35:33) - najbogatszego klubu świata. Teraz mistrzowie Polski ograli na wyjeździe Vardar, czyli ostatniego triumfatora Ligi Mistrzów.

Macedończycy podbili Europę w sezonie 2018/19, a MVP turnieju Final Four został wówczas Igor Karacić, który dziś gra w Kielcach. Chorwat przeciwko Vardarowi nie rozegrał wielkiego meczu, klasą dla siebie był za to Alex Dujszebajew, który zdobył dziewięć bramek.

Piłkarze ręczni z Kielc wygrali w Skopje po raz pierwszy od pięciu lat, choć łatwo nie było. Gospodarze prowadzili 5:2, a po przerwie - między innymi dzięki dobrej grze obrotowego reprezentacji Polski Patryka Walczaka - odrobili cztery bramki straty (12:16) i zdobyli minimalną przewagę (22:21). Decydujące fragmenty meczu należały jednak do gości.

Prowadzenie w grupie jest ważne, bo dwie najlepsze drużyny awansują bezpośrednio do ćwierćfinału. Cztery kolejne czeka rywalizacja w rundzie play-off, czyli fazie TOP 12. Łomża VIVE za tydzień zagra z Vardarem u siebie (25.11, 20:45), a później czeka ją wyjazdowy rewanż z PSG (03.12, 20:45).

Źródło: rp.pl