fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Murtaza Ahmedi z Afganistanu, 6-latek w foliowej koszulce, spotkał Messiego

AFP
Zdjęcie 6-letniego Murtazy Ahmadiego z Afganistanu, który z torebki foliowej zrobił sobie koszulkę swojego piłkarskiego idola, Lionela Messiego, rok temu obiegło świat. Teraz Ahmadi mógł osobiście poznać argentyńskiego piłkarza.

Ahmadi spotkał się z Messim w Katarze, gdzie FC Barcelona rozgrywała towarzyski mecz z drużyn Al Ahli. 7-letni dziś chłopiec miał okazję wyprowadzić Argentyńczyka na murawę przed meczem. Spotkanie zostało zaaranżowane przez komitet organizacyjny mundialu w Katarze (zostanie rozegrany w 2022 roku).

Katarczycy specjalnie na ten mecz sprowadzili chłopca z Afganistanu do Kataru.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę spotkać mojego bohatera. To było moje marzenie - powiedział chłopiec pytany o wrażenia ze spotkania z Messim.

Po tym jak zdjęcia Murtazy biegającego po boisku w koszulce zrobionej z torebki foliowej obiegły świat, do chłopca trafiła oficjalna koszulka Barcelony podpisana przez Argentyńczyka.

Popularność Murtazy nie przyniosła jednak szczęścia rodzinie chłopca, która musiała na pewien czas przenieść się z Afganistanu do Pakistanu w obawie, że ich syn - w związku z jego nagłą popularnością na Zachodzie - zostanie porwany. - Nasze życie stało się udręką - przyznawał wówczas ojciec chłopca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA