Ekstraklasa. Wiśle zabrakło sił

Dziesięć minut dzieliło drużynę z Krakowa od niespodziewanego zwycięstwa nad Legią. Lecha przed porażką w Mielcu uratował Pedro Tiba.

Aktualizacja: 13.12.2020 22:29 Publikacja: 13.12.2020 19:40

– Wiedzieliśmy, że Wisła bardzo mocno zaangażowała się w pierwszą połowę, i uznaliśmy, że nie wytrzyma takiego tempa. Wygraliśmy szczęśliwie – nie krył Czesław Michniewicz.

Trener Legii mógłby jeszcze dodać, że jego zespół wygrał, bo ma Artura Boruca i Tomasa Pekharta. Pierwszy przy stanie 1:0 dla Wisły obronił dwa uderzenia Felicio Browna Forbesa, drugi wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Chuki na Luquinhasie, a kilka minut później strzałem głową kolejny raz wyciągnął kolegów z tarapatów.

Legia była bliska pierwszej ligowej porażki za kadencji Michniewicza,  ale zareagowała jak na mistrza Polski przystało i umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

– Przez godzinę nasza gra wyglądała naprawdę dobrze, widać było nowy styl, stwarzaliśmy okazje, ale mamy jeszcze problemy kondycyjne. Z tygodnia na tydzień powinno być jednak lepiej i wtedy takie spotkania będziemy wygrywać – przyznał trener Wisły Peter Hyballa.

Wisłę przed świętami i zimową przerwą w rozgrywkach czeka jeszcze wyjazdowy mecz z Lechem.

Drużyna Dariusza Żurawa po odpadnięciu z Ligi Europy może już w pełni skupić się na Ekstraklasie, ale w niedzielę została zaskoczona przez beniaminka z Mielca. Dopiero w 87. minucie wyrównał Pedro Tiba.

Lech zbyt późno ruszył do odrabiania strat, a mimo to miał szansę ze Stalą wygrać. Zabrakło trochę szczęścia. Po strzale Mikaela Ishaka piłka odbiła się najpierw od bramkarza, a potem od poprzeczki, Hubert Sobol trafił natomiast w słupek.

PKO BP Ekstraklasa - 13. kolejka

Podbeskidzie – Piast 0:5 (J. Świerczok 39 i 42–z karnego, P. Malarczyk 60, S. Milewski 83, Tiago 90+2)
Zagłębie – Śląsk 2:1 (D. Drazić 61–z karnego, K. Kruk 90+4 – E. Exposito 23)
Warta – Pogoń 1:2 (M. Jakóbowski 47 – A. Gorgon 7, L. Zahović 11)
Górnik – Cracovia 0:2 (P. van Amersfoort 44–z karnego, M. Siplak 63)
Wisła Kraków – Legia 1:2 (Y. Yeboah 12 – T. Pekhart 81–z karnego i 89)
Stal – Lech 1:1 (A. Prokić 27 – P. Tiba 87)
Raków – Jagiellonia 3:2 (A. Niewulis 17, P. Schwarz 52-z karnego, 76-z karnego - M. Makuszewski 69, J. Imaz 90)

W poniedziałek grają: Lechia – Wisła Płock (18.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K).

2 / 3
Liverpool za burtą europejskich pucharów. W grze wciąż trzej Polacy
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne