fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Europa Conference League. Lech Poznań gra nie tylko dla siebie

Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań
Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań
lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka
Nowe rozgrywki klubowe - Europa Conference League - rozpoczną się w sezonie 2021/2022, ale już dziś trzeba walczyć o punkty w rankingu.

Liga ta będzie trzecią w hierarchii, po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. To przede wszystkim w Confedence League będą grały polskie kluby.

Polska ma wciąż cztery miejsca w rozgrywkach europejskich. Mistrz kraju będzie walczył o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zgodnie z rankingiem UEFA rozpocznie eliminacje od pierwszej rundy. Jeśli jej nie przejdzie, zostanie przesunięty do Conference League. Jeśli odpadnie w drugiej rundzie – trafi do Ligi Europy.

Polska w rankingu decydującym o podziale miejsc w następnym sezonie zajęła 29. miejsce. Kolejność ustalono na podstawie wyników, uzyskanych w poprzednich pięciu sezonach z pominięciem obecnego.

W przyszłym sezonie zdobywca Pucharu Polski i wicemistrz rozpoczną rywalizację o prawo gry w Conference League od drugiej rundy, a trzecia drużyna w tabeli od pierwszej.

Dużo zależy od ostatnich tegorocznych meczów w Lidze Europy. Jeśli Lech Poznań pokona Rangers FC, a Ferencvaros Budapeszt przegra z Dynamem Kijów, Polska awansuje na miejsce 27. Gdyby tak się stało to w sezonie 2022/2023 trzy polskie drużyny (poza mistrzem) rozpoczynałyby udział w Conference League od drugiej rundy eliminacji. Jeśli te dwa warunki nie zostaną spełnione, ta trójka rozpocznie je od rundy pierwszej. Jeśli Lech zremisuje, sytuacja będzie analogiczna do sezonu 2021/2022 – dwie drużyny od rundy drugiej i jedna od pierwszej.

Lech będzie więc walczył w czwartek z Rangersami nie tylko o punkty i premię finansową, ale także o pozycję startową trzech polskich klubów na sezon 2022/2023.

Takie informacje przekazał nam Wojciech Frączek, dziennikarz sportowy i znany statystyk piłkarski, autorytet w sprawach regulaminów rozgrywek.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA