Bundesliga: 100 bramka Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski w meczu z FSV Mainz zdobył 100. bramkę w historii swoich występów w Bundeslidze.

Aktualizacja: 26.09.2015 16:51 Publikacja: 26.09.2015 16:38

Lewandowski zdobył gola w 50. minucie wyjazdowego meczu Bayernu Monachium z FSV Mainz - napastnik reprezentacji Polski wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i głową skierował piłkę do bramki tuż przy słupku. Dzięki trafieniu Lewandowskiego Bayern prowadzi z Mainz 1:0 (w I połowie rzutu karnego dla Bayernu nie wykorzystał Thomas Mueller).

W 62. minucie Lewandowski po podaniu Vidala podwyższył wynik spotkania na 2:0. Sześć minut później po precyzyjnym podaniu Douglasa Costy ze skrzydła bramkę na 3:0 zdobył Kingslay Coman.

Na zdobycie 100 bramek w Bundeslidze Lewandowski potrzebował 168 spotkań. W tym sezonie Bundesligi kapitan reprezentacji Polski strzelił już 10 goli i obecnie przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej.

VfB Stuttgart-Borussia Moenchengladbach 1:3

Daniel Ginczek 40-karny - Granit Xhaka 16, Christian Gentner 20-samob., Raffael 90

Hamburger SV-Schalke 04 0:1

2 / 3
Liverpool za burtą europejskich pucharów. W grze wciąż trzej Polacy
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne