Ligi zagraniczne. Bayern potrzebuje odpoczynku

Robert Lewandowski wrócił po kontuzji i strzelił gola, ale przez porażkę 1:2 w Moguncji Bawarczycy musieli odłożyć świętowanie kolejnego tytułu.

Aktualizacja: 25.04.2021 21:28 Publikacja: 25.04.2021 21:00

Mistrz Niemiec sprawia wrażenie drużyny, która jedzie na oparach i wyczekuje już wakacji. Manuel Neuer popełnił błąd, jaki zdarza mu się raz na sto występów, a pozbawiony wsparcia Lewandowski toczył zapaśnicze walki z rywalami.

„Wyglądał na zardzewiałego" – skomentował jego występ portal sport.de. Skutki przerwy w grze były widoczne, ale w doliczonym czasie do Lewandowskiego uśmiechnęło się szczęście, zdobył 36. bramkę w sezonie i nadal może marzyć o pobiciu rekordu Gerda Muellera (40 goli).

Piłkarzom Bayernu przyda się dwutygodniowy odpoczynek (w najbliższy weekend półfinały Pucharu Niemiec). Władze klubu chcą wykorzystać ten czas na rozmowy z Hansim Flickiem.

Niemieckie media kreślą trzy scenariusze: rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, pozostanie trenera do 2022 roku, kiedy będzie można skorzystać z klauzuli odejścia, wykupienie kontraktu przez przyszłego pracodawcę Flicka.

Łukasz Piszczek zbliża się do końca kariery, gra niewiele, ale gdy już wychodzi na boisko, wciąż jest jednym z najlepszych zawodników Borussii. Tak było w sobotę, gdy drużyna z Dortmundu pokonała 2:0 Wolfsburg (25 minut Bartosza Białka) i zachowała nadzieje na awans do Ligi Mistrzów.

W Anglii oddalił się od niej West Ham, przegrywając z Chelsea 0:1. Łukasz Fabiański uchronił zespół przed wyższą porażką. Jakub Moder tylko chwilę cieszył się z pierwszego gola w Premier League. Po konsultacji z VAR sędzia odgwizdał spalonego. Brighton przegrał 0:1 ze spadkowiczem Sheffield United.

Paryż drży o zdrowie Kyliana Mbappe. Najlepszy strzelec PSG nie dokończył sobotniego meczu z Metz (3:1, dwa gole Francuza), opatrunek na nodze wzbudził uzasadnione obawy, czy gwiazdor zdąży się wykurować na półfinał Ligi Mistrzów z Manchesterem City, ale trener Mauricio Pochettino jest dobrej myśli.