fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Ekstraklasa: Wraca nadzieja

AFP
Cracovia zrobiła kolejny krok w walce o mistrzostwo, a Wisła przedłużyła szanse na pozostanie w lidze. W Krakowie wszyscy powinni być zadowoleni.

„Pasy" przespały w Gdyni pierwszą połowę i miały sporo szczęścia. Arka miała przewagę i była dwa razy bliska zdobycia gola. Cracovia zrobiła to raz a dobrze. Po rzucie wolnym Sergiu Hanki piłka odbiła się od obrońcy w murze i przeleciała nad głową Pavelsa Steinborsa.

W Lechii profesjonalizm trenera Piotra Stokowca i jego sztabu to są Himalaje w porównaniu z tym, co robią szefowie klubu. Zimą odeszło czterech zawodników: Daniel Łukasik, Artur Sobiech, Rafał Wolski i Sławomir Peszko. Można odnieść wrażenie, że Lechia buduje drużynę nie po to, by wygrywać, ale żeby promować i sprzedawać zawodników.

Istotnych transferów nie przeprowadziła Wisła Kraków, bo jej na to nie stać. Może to i lepiej. Nieszczęścia łączą, a stabilizacja pomaga. Pewne zwycięstwo nad Jagiellonią to ważne trzy punkty i nadzieja na uratowanie się przed spadkiem.

Nadzieją dla wszystkich powinno być natomiast to, co stało się przed meczami w Gdyni, Kielcach i Płocku. Piłkarze Arki, Korony i Wisły włożyli na rozgrzewce koszulki z napisem wspierającym byłego trenera tych drużyn Leszka Ojrzyńskiego, po śmierci jego żony. Właśnie z powodu jej choroby Ojrzyński zrezygnował z pracy w Płocku.

Arka i Cracovia żyją w przyjaźni, więc przed meczem na stadionie w Gdyni można było usłyszeć hymn Cracovii śpiewany przez Macieja Maleńczuka. I nikt nie gwizdał. Niestety, ci sami kibice Arki wywiesili transparent sprzeciwiający się prezesowi klubu i jego polityce. Umieszczono tam gruby wulgaryzm. Można go było oglądać na stadionie i ekranach telewizorów przez półtorej godziny. Ekstraklasie, PZPN i Canalowi+ to nie przeszkadza?

21. kolejka

- Arka – Cracovia 0:1 (Hanca 37)

- Śląsk – Lechia 2:2 (Mączyński 71 – karny, Chrapek 90 – Flavio Paixao 6, 46)

- Korona – Górnik 0:0

- Lech – Raków 3:0 (Gytkjaer 67 – karny, Puchacz 81, Moder 87)

- Wisła K. – Jagiellonia 3:0 (Turgeman 28, Wojtkowski 56, Buksa 87)

- Wisła P. – Pogoń 2:3 (Merebaszwili 8, Rzeźniczak 72 – Spiridonović 77 – karny, Listkowski 80, Cibicki 82)

- Piast – Zagłębie 2:0 (Jorge Felix - 17 z karnego, Jakub Czerwiński - 78)

- Mecz Legia – ŁKS zakończył się po zamknięciu gazety ?

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA