Juventus z Pucharem Włoch. Szczęsny na ławce

Juventus Turyn wygrał w finale Pucharu Włoch z Atalantą Bergamo 2:1 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 20.05.2021 05:45 Publikacja: 20.05.2021 05:38

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Wojciech Szczęsny - w bramce "Starej Damy" stanął, żegnający się po sezonie z Juventusem, Gianluigi Buffon - relacjonuje Onet.

Prowadzenie Juventusowi dał, w 31. minucie, Dejan Kulusevski. Szwed popisał się ładnym, technicznym uderzeniem nie dając szans na skuteczną interwencję Pierluigiemu Golliniemu.

Jeszcze przed przerwą ekipa z Bergamo doprowadziła do remisu za sprawą Rusłana Malinowskiego.

Druga połowa zaczęła się od ataków Juventusu - po jednym z nich Federico Chiesa trafił w słupek.

Chiesa był bohaterem akcji z 73. minuty, która przesądziła o wyniku spotkania - po wymianie piłki z Kulusevskim skrzydłowy wpadł w pole karne i pokonał bramkarza rywali.