Zwycięstwo przybliża ekipę Diego Simeone do mistrzostwa Hiszpanii. Jeśli Atletico wygra dwa pozostałe mecze zostanie mistrzem kraju niezależnie od wyników innych spotkań.

Ekipa z Madrytu zapewniła sobie wygraną w pierwszej połowie - najpierw do siatki gości, walczących o prawo do gry w europejskich pucharach w sezonie 2021/2022 trafił Yannick Carrasco, a chwilę później Angel Correa wykorzystał prostopadłe podanie w pole karne - i w 28. minucie gospodarze prowadzili 2:0 - podaje Onet.

W drugiej połowie Real Sociedad szukał kontaktowego gola - ale na drodze zawodników z Sociedad stawał dobrze dysponowany Jan Oblak.

Słoweniec skapitulował dopiero w 83. minucie - bramkarza Atletico pokonał wówczas Igor Zubeldia. Na więcej gości nie było jednak tego dnia stać.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Atletico prowadzi w tabeli - ma cztery punkty przewagi nad Barceloną i pięć nad Realem Madryt, ale "Królewscy" rozegrali o jedno spotkanie mniej.