fbTrack

Besiktas Stambuł mistrzem Turcji

AFP
Besiktas został mistrzem Super Ligi. Zadecydowała różnica bramek.

Zwycięstwo 2:1 na wyjeździe z Goztepe okazało się wystarczające dla drużyny Sergena Yalcina, która zdobyła tytuł po raz 16.

Zajmujące drugie miejsce Galatasaray musiał poprawić wynik Besiktasu meczem z róźnicą trzech bramek, ale udało mu się tylko wygrać 3:1 z Yeni Malatyasporem.

Trzeci Fenerbahce, który pokonał Kayserispor 2:1, musiał liczyć na przegrane obu rywali, aby zostać mistrzem.

Domagoj Vida dał Besiktasowi wczesne prowadzenie, ale Alpaslan Ozturk wyrównał dla Goztepe w połowie pierwszej połowy.

Jednak rzut karny Rachida Ghezzala 20 minut przed końcem zapewnił Besiktasowi ich pierwszy tytuł mistrzowski od sezonu 2016-17.

Besiktas przegrał dwa poprzednie mecze przed sobotnim meczem - w tym zaliczył porażkę 3: 1 z Galatasaray.

Drużyna Yalcina może we wtorek wygrać krajowy dublet, gdy zmierzy się z Antalyasporem w finale Pucharu Turcji.

Źródło: rp.pl