Ligue 1: Milik, Milik, Milik. Hattrick Polaka daje zwycięstwo

Arkadiusz Milik zdobył trzy gole w wygranym przez Olympique Marsylia 3:2 meczu z Angers SCO w 37. kolejce Ligue 1 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 17.05.2021 06:28 Publikacja: 17.05.2021 06:21

Gola na wagę zwycięstwa drużyny z Marsylii Milik zdobył w ostatniej akcji meczu - zauważa Onet.

Olympique dzięki wygranej utrzymało piąte miejsce w tabeli, które daje prawo do gry w fazie grupowej Ligi Europy w kolejnym sezonie.

Pierwszego gola napastnik reprezentacji Polski zdobył w 9. minucie finalizując strzałem głową dośrodkowanie Pola Lirola.

W 48. minucie Polak podwyższył prowadzenie swojej drużyny - tym razem popisał się celnym uderzeniem po dograniu Dimitriego Payeta.

Potem jednak do głosu doszli goście, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania.

W ostatniej akcji meczu sędzia podyktował jednak karnego dla drużyny z Marsylii. Do piłki podszedł Milik - i pewnym uderzeniem zapewnił zwycięstwo gospodarzom.

W 14 meczach rozegranych w barwach Olympique Marsylia, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia z SSC Napoli zimą tego roku, Milik zdobył osiem bramek i jest, wraz z Florianem Thauvinem, najskuteczniejszym piłkarzem drużyny z Marsylii w tym sezonie.