La Liga: Barcelona nie będzie mistrzem Hiszpanii

Barcelona przegrała na własnym stadionie z Celtą Vigo 1:2 w przedostatniej kolejce sezonu La Liga i wypadła z gry o tytuł mistrza Hiszpanii - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 17.05.2021 06:57 Publikacja: 17.05.2021 06:47

W ostatniej kolejce los tytułu mistrza Hiszpanii rozstrzygną między sobą Real Madryt i Atletico Madryt - pisze Onet.

Atletico w 37. kolejce niespodziewanie przegrywało od 76. minuty rozgrywanego na własnym stadionie meczu z Osasuną, ale w ostatnich dziesięciu minutach odwróciło losy spotkania. Najpierw do bramki gości trafił Renan Lodi, a potem zwycięstwo liderowi La Liga zapewnił Luis Suarez.

Tym samym Atletico przystąpi do ostatniej kolejki jako lider i - jeśli wygra swój ostatni mecz w sezonie - zostanie mistrzem Hiszpanii.

Szanse na tytuł straciła Barcelona, która po golu Leo Messiego prowadziła z Celtą Vigo, ale goście - dzięki dwóm golom Santiego Miny niespodziewanie wygrali na Camp Nou.

Z kolei Real Madryt pozostał w grze o mistrzostwo Hiszpanii dzięki bramce Nacho zdobytej w wyjazdowym meczu z Athletic Bilbao. Wygrana Realu 1:0 oznacza, że w ostatniej kolejce musi wygrać i liczyć na wpadkę Atletico, by cieszyć się z tytułu mistrza Hiszpanii.

W 38. kolejce La Liga Atletico Madryt zmierzy się na wyjeździe z Realem Valladolid. Z kolei Real Madryt zagra u siebie z Villareal.