Walcząca o mistrzostwo Hiszpanii Barcelona w przypadku wygranej wskoczyłaby na fotel lidera hiszpańskiej ekstraklasy. Porażka oznacza, że "Duma Katalonii" jest trzecia i traci dwa punkty do liderującego Atletico Madryt.

Ekipa z Katalonii prowadziła od 23 minuty - relacjonuje Onet. Prowadzenie "Dumie Katalonii" dał Leo Messi, któremu asystował Antoine Griezmann.

W drugiej połowie niespodziewanie do głosu doszli jednak goście walczący jeszcze o udział w Lidze Europy. W 63. minucie gola zdobył Darwin Machis - i było 1:1.

To jednak Granadzie nie wystarczyło - i w 79. minucie zwycięstwo gościom zapewnili rezerwowi - Adrian Marin oraz Jorge Molina. Ten pierwszy popędził lewym skrzydłem i dośrodkował, a 39-letni Molina strzałem głową pokonał Marca-Andre ter Stegena.