Ekstraklasa: Legia utrzymała przewagę i zagra w pucharach

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0 w meczu dwóch ostatnich mistrzów Polski. Gola na wagę zapewnienia sobie miejsca w europejskich pucharach zdobył na kwadrans przed końcem spotkania Rafael Lopes.

Aktualizacja: 21.04.2021 23:06 Publikacja: 21.04.2021 22:36

Luquinhas (Legia Warszawa)

Waldemar Fornalik, trener Piasta, miał w ostatnich latach patent na Legię. Ostatni raz stołeczni wygrali z zespołem z Gliwic w 2018 roku. Od tego czasu cztery razy Piast wygrywał, a dwa mecze zakończyły się remisami. W środę to Legia była zespołem aktywniejszym i zasłużenie wygrała, choć na bramkę, mimo kilku dogodnych okazji, musiała czekać do 75. minuty. Pojedynek powietrzny wygrał Rafael Lopes i świetnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wówczas po wgraniu piłki w pole karne przez Josipa Juranovicia pojedynek główkowy wygrał Rafael Lopes i umieścił piłkę w siatce.

Goście mogli wygrać wyżej, ale w końcówce dwie dobre okazje zmarnował Kacper Kostorz.

Wygrana w Gliwicach zagwarantowała Legii grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W tabeli drużyna Czesława Michniewicza ponownie zwiększyła przewagę nad Pogonią Szczecin do sześciu punktów, a do końca sezonu pozostały już tylko cztery kolejki.

W innych środowych meczach Zagłębie Lubin pokonało Wisłę Kraków 4:1, Cracovia wygrała z Wisłą Płock 1:0, a najwięcej goli padło w Białymstoku, gdzie Jagiellonia tylko zremisowała z ostatnią w tabeli Stalą Mielec 3:3. Gospodarze już po 12 minutach wygrywali 2:0, by następnie roztrwonić tę przewagę, w końcówce ponownie wyjść na prowadzenie, a w ostatnich sekundach dać się zaskoczyć rywalom. Dzięki remisowi Stal zrównała się w liczbie punktów (po 21) z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Następna kolejka rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. W sobotę Wisła podejmie Cracovię w meczu nie tylko sąsiadów z Krakowa, ale również sąsiadów z tabeli. Wisła jest dwunasta, Cracovia tuż za nią, z jednym punktem mniej na koncie.

PKO BP Ekstraklasa - 26. kolejka

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 3:3 (B. ?îru 3, 85, T. Přikryl 12 - J. de Amo 18, M. Domański 68-karny, M. Mak 90)
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1 (K. Podliński 35, P. Szysz 71, F. Starzyński 74, S. Mráz 87 - S. Balić 16-samobójcza).
Cracovia - Wisła Płock 1:0 (M. Álvarez 42-karny)
Piast Gliwice - Legia Warszawa (Rafael Lopes 75).