Jakub Moder znów w pierwszym składzie Brighton

Jakub Moder znów pojawił się w podstawowym składzie występującego w Premier League Brighton&Hove Albion - jego klub w 31. kolejce Premier League zremisował z Evertonem 0:0 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 13.04.2021 07:46 Publikacja: 13.04.2021 07:37

Moder wystąpił w meczu z Evertonem jako lewy wahadłowy. W podstawowym składzie walczącego o utrzymanie się w Premier League Brighton pojawił się po raz trzeci z rzędu - czytamy w Onecie.

Polak był pierwszym zawodnikiem Brighton, który oddał celny strzał na bramkę Evertonu - jego uderzenie z pierwszej piłki obronił jednak Robin Olsen.

Najlepszą okazję na gola dla gospodarzy miał Neal Maupay, ale jego strzał z siedmiu metrów został zablokowany.

W drugiej połowie Moder oddał jeszcze jeden - niecelny - strzał na bramkę Evertonu. Polak zszedł z murawy w 88. minucie.

Michał Karbownik, drugi Polak występujący w Brighton, znalazł się poza kadrą meczową na mecz z Evertonem.

Brighton zajmuje obecnie 15. miejsce w Premier League, ma 33 punkty na koncie - nad strefą spadkową ma siedem punktów przewagi.