Liga Europy. Koniec pięknego snu Slavii Praga

Manchester United, AS Roma, Villarreal i Arsenal Londyn zagrają w półfinałach Ligi Europy. Ostatni z tych zespołów wyeliminował niespodziewanego ćwierćfinalistę - Slavię Praga.

Aktualizacja: 15.04.2021 23:33 Publikacja: 15.04.2021 22:59

Czesi w fazie pucharowej wyrzucili z rozgrywek Leicester i Rangers FC, ale kolejna przeszkoda okazała się już nie do pokonania. W pierwszym meczu na Emirates Stadium był remis, ale w rewanżu w Pradze już po półgodzinie gry Arsenal prowadził 3:0 i rozstrzygnął losy awansu do półfinału.

Większych emocji nie było też w starciu Manchesteru United z hiszpańską Granadą. Zespół Ole Gunnara Solskjaera wygrał w pierwszym meczu na wyjeździe 2:0, takim samym wynikiem zakończył się też rewanż.

Szybko z walki o awans odpadło też Dinamo Zagrzeb. Hiszpański Villareal wygrał pierwszy mecz w Chorwacji 1:0, a w rewanżu prowadził 2:0 już po pierwszej połowie. W końcówce goście zaliczyli honorowe trafienie, ale losów dwumeczu nie zdołali odwrócić.

Najbardziej emocjonujące okazało się starcie Romy z Ajaksem Amsterdam. Choć Włosi wygrali pierwszy pojedynek 2:1, to w rewanżu w Rzymie Brian Brobbey w 49. minucie wyrównał stan rywalizacji. Na dodatek 4 minuty później Ajax miał znakomitą okazję na przechylenie szali na swoją korzyść, jednak bramkarz Pau López obronił rzut karny, egzekwowany przez Dušana Tadicia. W 72. minucie sytuację uspokoił swoim golem Edin Džeko. Więcej bramek już nie padło, więc do półfinału awansowała Roma.

Finał Ligi Europy odbędzie się 26 maja w Gdańsku. O tym, kto do niego awansuje, zdecydują mecze 29 kwietnia i 6 maja. W półfinałach United zagrają z Romą a Villareal z Arsenalem.