Magiera w debiucie prowadzi Śląsk do zwycięstwa

Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0 w meczu 23. kolejki Ekstraklasy - czytamy w Onecie. Dla Jacka Magiery był to debiut w roli trenera Śląska.

Aktualizacja: 05.04.2021 20:01 Publikacja: 05.04.2021 19:54

Gola na wagę trzech punktów dla Śląska strzelił tuż przed końcem I połowy Erik Exposito. Dzięki wygranej Śląsk awansował na szóste miejsce w tabeli - podaje Onet.

Exposito zdobył gola po kontrze Śląska wykorzystując podanie Mateusza Praszelika.

W drugiej połowie szanse na zdobycie gola dla gospodarzy mieli Taras Romanczuk i Bartłomiej Wdowik - ale za każdym razem dobrze spisywał się bramkarz gości.

Z kolei w 75. minucie Fabian Piasecki ze Śląska po strzale głową trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Ostatnie dziesięć minut Jagiellonia grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Macieja Makuszewskiego.

W końcówce dobrej okazji do wyrównania nie wykorzystał Romanczuk.