fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Dariusz Żuraw nie jest już trenerem Lecha

Stadion Lecha Poznań
Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
"Zarząd Lecha Poznań zdecydował, że Dariusz Żuraw przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu. Umowa z 48-letnim szkoleniowcem została rozwiązana" - informuje Lech Poznań na Twitterze. Władze Kolejorza nazwisko nowego szkoleniowca ogłoszą w ciągu kilku dni.

"Trenerze, dziękujemy za zaangażowanie i pracę wykonaną przez dwa lata oraz za piękną europejską przygodę, życzymy powodzenia!" - czytamy na oficjalnym profilu Lecha na Twitterze.

Żuraw był trenerem Lecha od 31 marca 2019 roku - na ławce Lecha zastąpił Adama Nawałkę. Drużynę poprowadził w 72. meczach. Dłużej od niego w klubie z Poznania pracowali tylko Franciszek Smuda, Czesław Michniewicz oraz Mariusz Rumak.

W obecnym sezonie Żuraw wprowadził Lecha do fazy grupowej Ligi Europy, ale wyniki drużyny w Ekstraklasie są rozczarowujące. W ostatniej kolejce Lech przegrał z Cracovią 1:2 (dla Cracovii była to pierwsza ligowa wygrana w 2021 roku). Lech jest obecnie 10. w tabeli z 29 punktami na koncie (na 69 możliwych do zdobycia).

Poznaniacy w 10 ostatnich meczach Ekstraklasy zdobyli tylko 12 punktów. Na siedem kolejek przed końcem sezonu traci 8 "oczek" do trzeciego Rakowa Częstochowa.

Drużyna z Poznania odpadła też z Pucharu Polski po porażce w ćwierćfinale 0:2 z Rakowem Częstochowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA