Reprezentacja U-21 Austrii, podobnie jak polska młodzieżówka nie zakwalifikowała się do mistrzostw Europy U-21 (obie ekipy zajęły drugie miejsca w swoich grupach eliminacyjnych) - przypomina Onet.

Stolarczyk, który zastąpił w roli szkoleniowca reprezentacji U-21 Czesława Michniewicza, przed meczem z Austrią poprowadził młodzieżówkę w dwóch spotkaniach - wygranym 3:1 z Łotwą meczu kończącym eliminacje do Euro i wygranym 7:0 meczu towarzyskim z Arabią Saudyjską.

Austriacy okazali się jednak znacznie bardziej wymagającym rywalem. Polska mogła wprawdzie wyjść na prowadzenie w 8. minucie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał wówczas Bartosz Białek.

Potem do głosu doszli Austriacy, którzy w I połowie da razy po dośrodkowaniach z rzutu wolnego znaleźli drogę do brami strzeżonej przez Jakuba Stolarczyka. Za każdym razem polskiego bramkarza pokonywał Chikwubuike Adamu.

W drugiej połowie Austriacy mogli podwyższyć prowadzenie. Polacy szansę na kontaktowego gola mieli w końcówce.