Premier League: Moder w pierwszym składzie

Jakub Moder zadebiutował w pierwszym składzie Brighton & Hove Albion w wygranym przez jego zespół 3:0 meczu z Newcastle United - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 21.03.2021 10:31 Publikacja: 21.03.2021 10:22

Moder - najdroższy piłkarz sprzedany z klubu polskiej ekstraklasy (Brighton miało zapłacić za niego Lechowi ok. 11 mln euro) - trafił do Brighton & Hove Albion zimą 2021 roku.

Dotychczas w pierwszym składzie zespołu walczącego o utrzymanie się w Premier League Moder zagrał raz - w Pucharze Anglii.

W meczu z Newcastle United pomocnik reprezentacji Polski mógł strzelić gola w czwartej minucie, ale jego strzał z pierwszej piłki obronił bramkarz gości - relacjonuje Onet.

W drugiej połowie ponownie strzelił celnie na bramkę gości - ale tym razem zdecydowanie za lekko, by sprawić problem bramkarzowi.

Przy żadnym z trzech goli Brighton Polak nie miał udziału.

Z murawy polski pomocnik zszedł w 89. minucie.

Drugi Polak grający w Brighton, Michał Karbownik, nie znalazł się w kadrze meczowej na mecz z Newcastle.