Serie A: Zieliński prowadzi Napoli do zwycięstwa

Napoli wygrało z Milanem 1:0 w wyjazdowym meczu Serie A. Asystę przy zwycięskim golu zanotował pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zleliński - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 15.03.2021 06:31 Publikacja: 15.03.2021 06:22

Zwycięskiego gola dla Napoli, po podaniu Zielińskiego, strzelił Matteo Politano.

Sam Zieliński mógł zdobyć gola na początku pierwszej połowy, ale efektowną paradę po strzale z powietrza reprezentanta Polski, zaliczył bramkarz Milanu - relacjonuje Onet.

W 29. minucie Zieliński oddał minimalnie niecelny strzał z okolic linii pola karnego.

W 49. minucie Polak zagrał w tempo do Politano, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

W 58. minucie Zieliński stworzył Politano kolejną szansę na gola - ale Włoch popełnił błąd przy przyjęciu piłki.

W końcówce spotkania sędzia musiał skorzystać z VAR, by ocenić czy Milanowi nie należy się rzut karny - ostatecznie jednak nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki".

Dzięki wygranej piąte w tabeli Napoli zrównało się punktami z AS Romą.