fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Eliminacje MŚ: Polska zagra z Anglią bez Milika

Arkadiusz Milik
AFP
Francuskie Ligue 1 i Ligue 2 zdecydowała, że piłkarze grający w drużynach z tych lig nie będą mogli wziąć udział w meczach reprezentacji rozgrywanych poza terytorium Unii Europejskiej. Oznacza to, że grający w Olympique Marsylia Arkadiusz Milik nie będzie mógł zagrać w meczu eliminacji MŚ, w którym Polska zmierzy się na wyjeździe z Anglią - czytamy w Onecie.

Milik został powołany przez selekcjonera Paulo Sousę do kadry na mecze eliminacji MŚ z Węgrami, Andorą i Anglią. Ten ostatni zostanie rozegrany na wyjeździe, a więc poza terytorium UE, którą Wielka Brytania opuściła 1 lutego 2020 roku - przypomina Onet.

Wciąż nie jest pewne czy w meczu z Anglią będą mogli zagrać dwaj inni napastnicy powołani przez Sousę - Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek. Niemcy traktują bowiem Wielką Brytanię jako kraj podwyższonego ryzyka epidemicznego i każda wracająca stamtąd osoba musi być poddana 14-dniowej kwarantannie. W związku z tym kluby Bundesligi mogą odmawiać zgody swoim piłkarzom na udział w meczach reprezentacji rozgrywanych na terenie Wielkiej Brytanii.

Czwartym napastnikiem powołanym przez Sousę na mecze eliminacji mistrzostw świata jest Karol Świderski z PAOK Saloniki.

Świderski nie zadebiutował jeszcze w reprezentacji.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA