Serie A: Szósty gol Zielińskiego, remis Napoli

Napoli zremisowało na wyjeździe 3:3 z Sassuolo w meczu 25. kolejki Serie A. Pierwszego gola dla ekipy z Neapolu zdobył Piotr Zieliński - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 04.03.2021 05:51 Publikacja: 04.03.2021 05:36

Zieliński strzelił w 38. minucie gola na 1:1 popisując się efektownym uderzeniem z dystansu. Wcześniej do własnej bramki trafił interweniując niefortunnie Nikola Maksimović, który dał prowadzenie gospodarzom - relacjonuje Onet.

Dla Zielińskiego gol strzelony Sassuolo był szóstym gole strzelonym w tym sezonie Serie A.

Sassuolo tuż przed końcem pierwszej połowy znów wyszło na prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Domenico Berardiego.

Berardi mógł w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie gospodarzy, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później inny piłkarz Sassuolo, Francesco Caputo, trafił w słupek.

W 72. minucie Lorenzo Insigne zagrał w pole karne gospodarzy, a Giovanni Di Lorenzo z bliska doprowadził do wyrównania. Niebawem z murawy zszedł Zieliński, który wcześniej usiadł na murawie trzymając się za udo. Na razie nie wiadomo jak poważny jest uraz, którego doznał.

W 85. minucie Napoli wyszło na prowadzenie po rzucie karnym sprokurowanym przez Lukasa Haraslina, byłego piłkarza Lechii Gdańsk. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Insigne.

Haraslin zdołał jednak odkupić swoje winy - w 94. minucie wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Kostasa Manolasa. Rzut karny wykorzystał Francesco Caputo.