Barcelona rzutem na taśmę awansowała do finału Pucharu Króla

FC Barcelona dzięki bramce w doliczonym czasie gry II połowy doprowadziła do dogrywki w półfinałowym meczu Pucharu Króla, w której zapewniła sobie awans do finału - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 04.03.2021 07:09 Publikacja: 04.03.2021 06:57

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla Barcelona przegrała z Sevillą 0:2. Do awansu potrzebowała więc trzech goli.

Rewanżowy mecz zaczął się od mocnego uderzenia Barcelony. Już w 12. minucie po akcji Leo Messiego i Ousmane Dembele ten drugi, strzałem spoza pola karnego, pokonał bramkarza gości - relacjonuje Onet.

W 67. minucie Jordi Alba trafił w poprzeczkę bramki Sevilli.

W 73. minucie Sevilla mogła zapewnić sobie awans, ale Lucas Ocampos nie wykorzystał karnego - intencje strzelca wyczuł Marc-Andre ter Stegen.

Gdy wydawało się, że w finale zagra Sevilla, w czwartej minucie doliczonego czasu gry w II połowie Gerard Pique po dośrodkowaniu Antoine'a Griezmanna pokonał bramkarza gości uderzeniem głową.

Sevilla grała już wówczas w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Fernando.

Gola na wagę awansu Dumy Katalonii do finału zdobył, na początku dogrywki, Martin Braithwaite.

W finale Barcelona zmierzy się ze zwycięzcą półfinału, w którym mierzą się Athletic Bilbao i Levante. W pierwszym meczu tych drużyn, w Bilbao, padł remis 1:1.