Barcelona awansowała do finału po wygraniu dwumeczu z Sevillą. W pierwszym meczu Barcelona przegrała 0:2, ale w drugim - po dogrywce - wygrała 3:0.

Athletic Bilbao o awans do finału rywalizował z Levante. W pierwszym meczu tych drużyn, w Bilbao, padł remis 1:1 - przypomina Onet.

Rewanż zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy strzelili gola już w 17. minucie za sprawą Rogera Marti, który wykorzystał podanie Rubena Rochiny.

Jednak w 30. minucie gości zdołali wyrównać stan meczu a zarazem dwumeczu po rzucie karnym wykonanym pewnie przez Raula Garcię.

Druga połowa nie przyniosła bramek i finalistę musiała wyłonić dogrywka. A w tej decydujący cios zadał Alex Berenguer, który w 112. minucie pokonał bramkarza Levante strzałem z dystansu (piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od Nikoli Vukcevicia i zmyliła golkipera).