Liga Mistrzów. Lewandowski wyprzedził Raula

Polski as strzelił swojego 72. gola w rozgrywkach, Bayern rozbił 4:1 Lazio i praktycznie zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Atletico przegrało 0:1 z Chelsea.

Aktualizacja: 24.02.2021 06:12 Publikacja: 23.02.2021 23:05

To była demonstracja siły Bawarczyków. I aż strach pomyśleć, jakim wynikiem zakończyłby się mecz w Rzymie, gdyby zagrać mogli Thomas Mueller (kwarantanna) czy Serge Gnabry (kontuzja).

Wysoki pressing Bayernu sprawiał gospodarzom ogromne problemy. Już w dziewiątej minucie katastrofalny błąd popełnił Mateo Musacchio, zbyt lekko podaną do bramkarza piłkę przejął Lewandowski, minął Pepe Reinę i było 1:0. To ważne trafienie, bo pozwoliło Polakowi zostawić za plecami Raula w klasyfikacji strzelców wszech czasów. Przed nim są już tylko Cristiano Ronaldo (134 gole) i Leo Messi (119).

Obrona Lazio nie radziła sobie z Lewandowskim, wybranym później na piłkarza spotkania, a wyrazem jej bezsilności był brzydki faul Gonzalo Escalante w 69. minucie. Bayern prowadził już wówczas 4:1.

Lekcja po ostatnich nieudanych meczach w Bundeslidze została odrobiona. Mistrzowie Niemiec nie czekali, tylko od razu rzucili się przeciwnikom do gardeł. Pierwszą bramkę w Champions League zdobył Jamal Musiala, dwie następne to zasługa Leroya Sane - najpierw dobił strzał Kingsleya Comana, potem przeprowadził rajd, po którym dośrodkował w pole karne, a piłkę do własnej bramki skierował Francesco Acerbi. Rewanż powinien być tylko formalnością.

Więcej emocji można się spodziewać po drugiej części rywalizacji Atletico z Chelsea. Pierwsza zakończyła się wyjazdowym zwycięstwem londyńczyków (1:0 na neutralnym terenie w Bukareszcie). Padł tylko jeden gol, ale warto było czekać na niego ponad godzinę. Olivier Giroud strzelił go przewrotką.

Liga Mistrzów - 1/8 finału

Lazio - Bayern 1:4 (J. Correa 49 - R. Lewandowski 9, J. Musiala 24, L. Sane 42, F. Acerbi 47-sam.)
Atletico - Chelsea 0:1 (O. Giroud 68)
Rewanże 17 marca

2 / 3
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?